суботу, 29 травня 2021 р.

Де збирати факти про репутаціюУкраїнському кризовому медіа-центрі представники аналітичної системи YouControl презентували проєкт «Репутація в медіа» та розповіли про нові можливості своєї аналітичної платформи.

Команда YouControl зібрала розслідування за 10 років таких організацій як: «Слідство.інфо», «Схеми: корупція в деталях», «Бігус.інфо», «Наші гроші» і прив’язала їх до досьє осіб та компаній у своїй системі. Завдяки цьому стане можливою перевірка таких осіб та компаній на доброчесність.Сергій Мільман, засновник та СЕО компанії YouControl розповів про те, чому і як виникла ідея створення цього проєкту. За його словами, виникають випадки коли внаслідок тих чи інших обставин зникає будь-яка інформація про резонансні розслідування.

«Уже не один рік скомпрометовані особи чи компанії звертаються до фахівців з відбілювання репутації. Це відбувається шляхом створення «білого шуму», коли велика кількість новин позитивного чи нейтрального характеру відтісняє інформацію по розслідуванню на 4–5 сторінку пошукового запиту. Відповідно фахівець, який шукає інформацію про певну особу, просто не знаходить про неї жодного негативу. Для того, щоб змінити цю ситуацію ми якраз і реалізували цей проект. Він буде корисним юристам, фахівцям служб безпеки та журналістам», – наголосив Сергій Мільман.

Олександр Волошин, куратор аналітиків проєкту YouControl «Репутація в медіа», представив аудиторії конкретні кейси, на прикладі яких показав механізм роботи нововведень.

«Цей інструмент допомагає в ресьорчингу, адже в конкретному пошуку ви можете знайти інформацію про особу чи компанію в хронологічному порядку. Це однозначно позитив, адже вже не потрібно буде довго гуглити та шукати інформацію. Також інструмент дає змогу прослідкувати корупційні та інші недоброчесні тенденції», – зауважив спікер.

Олекса Шалайський, головний редактор сайту «Наші гроші», поділився своїми думками про цей інструмент з точки зору журналістських редакцій. За його словами, можливості використання цього інструменту привнесуть значний позитив. Також забезпечення його діяльності передбачає велику відповідальність.

Анна Бабінець, керівниця агенції журналістських розслідувань «Слідство.Інфо», розповіла про участь своє редакції у проєкті YouControl та наголосила на тому, яким чином цей інструмент може допомогти журналістам-розслідувачам у майбутньому.

«Наша редакція вже давно задумувалась про запуск подібного проекту, бо це життєво необхідно під час аналітики та проведення розслідувань. Але у журналіста на першому плані завжди випуск матеріалу, а тому технічні питання завжди лишаються на потім і зрештою так і не реалізуються», – заявила спікера.

Анна Калюжна, журналістка Bihus.Info, розповіла про практичний досвід роботи з інструментом та його переваги. За її словами, він підвищить шанси юристів, які допомагають у тому числі їхній редакції, доводити справи по журналістських розслідуваннях до судів та правоохоронних органів.


Немає коментарів: