субота, 5 грудня 2020 р.

Як соціологічні «підрахуї» Ківалова шість років малювали йому рейтинг
ТЕКСТИ ведуть базу український псевдосоціологів вже понад п'ять років і, здавалось би, нас уже складно чимось здивувати. Однак цьогоріч навіть ми були вражені кількістю сумнівних організацій та масштабами цього явища в деяких регіонах.

Так, ми ще влітку писали про те, як накручували рейтинги найбільшому «лузеру» на виборах у Києві — Андрію Пальчевському.

Напередодні першого туру читачі порадили нам дослідити дивні «соціологічні» дані, що з'являлися в одеських ЗМІ. Зокрема ті, які підозріло високі цифри давали колишньому регіоналу, президенту Одеської юридичної академії Сергію Ківалову.

У результаті ми розкрили організовану групу з 13 (!) осіб та шістьох організацій, що протягом 2015—2020 років систематично завищували шанси «Підрахуя» (нагадаємо, це прізвисько Ківалов отримав, коли очолював ЦВК під час фальсифікації президентських виборів 2004 року).

За шість років оприлюднено щонайменше 14 опитувань із сумнівними рейтингами, що суттєво відрізнялися як від даних авторитетних соціологічних служб, так і від результатів виборів.

Ось тут наша таблиця з усіма опитуваннями, з якої ми брали дані для інфографіки
ДЛЯ ТОГО, ЩОБ БАЗА ПСЕВДОСОЦІОЛОГІВ РОЗВИВАЛАСЯ, МИ ПОЧИНАЄМО ЗБІР КОШТІВ НА ПЛАТФОРМІ «СПІЛЬНОКОШТ». ПРОЄКТ СТАРТУВАТИМЕ ВЖЕ НАСТУПНОГО ТИЖНЯ, НЕ ПРОПУСТІТЬ.

Розширені довідки про кожну організацію та особу вже можна почитати в нашій базі, а нижче наведемо лише кілька фактів, які доводять зв'язок учасників схеми з Ківаловим.

1) Серед фігурантів — шість викладачів юракадемії Ківалова (Денис Яковлєв, Ліліана Ярова, Микола Яценко, Артем Кройтор, Василь Лефтеров та Євгенія Прохоренко).

Викладачі одеських вишів, що завищували рейтинги Ківалова

2) Рейтинги Ківалова та його партії в цих опитуваннях завжди ростуть і ніколи не падають, а Ківалов якщо ще не перший, то от-от обжене лідера.3) Практично щоразу учасники пресконференцій наголошували на позитивних якостях Ківалова та критикували його головних конкурентів (на місцевих виборах 2015 та 2020 років це був Геннадій Труханов, на виборах до Верховної Ради 2019 року — кандидат від «Слуги народу» Олексій Леонов). Причому найчастіше піарили Ківалова якраз працівники його Одеської юридичної академії.
4) У липні 2019 року сумнівне опитування Дослідного інституту розвитку демократії представляла Анастасія Старожилова. Через рік, у серпні 2020-го, вона вже фігурувала як... співголова молодіжної організації Української морської партії Сергія Ківалова.Спочатку ти презентуєш завищені рейтинги Ківалова, а через рік ти вже в молодіжці його партії
«Вірити можна лише нам! Усі інші — брешуть!»

Ледь не на кожній другій презентації учасники наголошували на точності та правдивості своїх даних і попереджали про появу перед виборами різноманітних фейкових соцопитувань. Про це фігуранти заявляли як у 2016-му, так і у 2019—2020 роках:
То які ж організації проводили ці «опитування»?


Жодна з шести організацій, що нібито проводили опитування, навіть не має офіційного сайту (до того ж лише дві з них (ось і ось) зареєстровані офіційно).

Цифри опитувань зазвичай озвучувалися на пресконференціях, а далі вже масово поширювалися через підконтрольні Ківалову ЗМІ (зокрема, газету і сайт «Слово», сайт і телеканал «Репортер»), а також у вигляді реклами в інших одеських медіа (наприклад, у виданні «Таймер» або 048.ua). Коли ж пресконференції не відбувалися (приміром, у дні виборів), то результати просто «вкидалися» через ті самі ЗМІ Ківалова (21 липня 2019, 25 жовтня 2020).
Час припинити цю вакханалію

ТЕКСТИ мають намір найближчим часом звернутися до Незалежної медійної ради, Комісії з журналістської етики та ініціативи «Медіачек» із проханням розглянути цю ситуацію.

Четверо наших фігурантів є членами Соціологічної асоціації України (САУ). ТЕКСТИ також звернулися до САУ з проханням ініціювати перевірку згаданих осіб:
Денис Яковлєв (Одеська юридична академія)
Микола Яценко (Одеська юридична академія)
Василь Полюга (Одеський національний університет ім. Мечникова)
Наталія Нікон (Одеський національний політехнічний університет)


Повний список фігурантів:


ПЕРСОНАЛІЇ:
Яковлєв Денис (Одеська юридична академія)
Яценко Микола (Одеська юридична академія, Київський інститут реформ та розвитку)
Ярова Ліліана (Одеська морська академія → Одеська юридична академія (з осені 2020)
Кройтор Артем (Одеська юридична академія)
Лефтеров Василь (Одеська юридична академія)
Прохоренко Євгенія (Одеська юридична академія)
Нікон Наталія (Одеський національний політехнічний університет)
Полюга Василь (Одеський національний університет ім. Мечникова)
Казанжі Марія (Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. Ушинського)
Нівня Ганна (Одеський державний університет внутрішніх справ)
Надибська Оксана (Одеський державний університет внутрішніх справ)
Геннадій Чижов (Центр «Лад»)
Старожилова Анастасія (Дослідний інститут розвитку демократії)

ОРГАНІЗАЦІЇ:
Південноукраїнський центр етнічних та політичних досліджень «Лад» (Геннадій Чижов)
Дослідний інститут розвитку демократії (Анастасія Старожилова)
Київський інститут реформ та розвитку (Микола Яценко)
Експертний центр «Соціальна ініціатива»
Центр «Аргумент» (Євгенія Прохоренко, Василь Лефтеров)
Київський центр стратегічних ініціатив


Немає коментарів: