середа, 16 грудня 2020 р.

Державний архів Миколаївської області продовжує видання серії «Actus Notarius»




У грудні 2020 року вийшов друком другий том серії довідників «Actus Notarius», в якому описано фонди нотаріусів і нотаріальних контор кінця XIX – початку XX ст. Справи цих фондів зберігаються у Державному архіві Миколаївської області.
Довідник складається з двох частин: основного блоку з анотаціями нотаріальних актів, що містяться в актових книгах фонду та допоміжного блоку з іменним покажчиком.

«Actus Notarius» є унікальною для українських архівів серією видань, що дозволяє ввести у науковий і практичний обіг архівні фонди нотаріальних контор. Останні є неоціненним джерелом інформації для дослідників, працівників сучасного нотаріату, а також для тих, хто цікавиться історією свого роду.


Описування нотаріальних актів і укладання анотацій виконано співробітником Державного архіву Миколаївської області, знаною на Миколаївщині та в Україні істориком і мистецтвознавцем Наталією Олександрівною Кухар-Онишко (1951–2020). Підготовка «Actus Notarius» стала яскравою справою її професійного життя.

У редагуванні анотацій, складанні іменного покажчика та загальному редагуванні довідника взяли участь колишня директорка Державного архіву Миколаївської області нині заступник голови Укрдержархіву, доктор історичних наук Левченко Лариса Леонідівна, якій належить ідея описування архівних фондів нотаріальних контор та начальник відділу інформації та використання документів Державного архіву Миколаївської області Мельник Марина Олександрівна.




Немає коментарів: