середа, 29 липня 2020 р.

В УКРАЇНІ ЗАПРАЦЮЄ ОНОВЛЕНИЙ ЄДРМіністр юстиції України Денис Малюська анонсував запуск нового ЄДР (Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань).

Запуск нового реєстру може відбутися з 16 серпня або раніше. Залежно від того, як пройде перенесення даних зі старої платформи на нову.

Чому це важливо для організацій громадянського суспільства? Через ряд переваг, які може дати оновлений ЄДР:


завдяки використанню сучасних технологій у вигляді вебінтерфейсу спроститься доступ користувачів до реєстру;


створюється безоплатний пошук відомостей за даними відокремленого підрозділу юридичної особи;


створюються нові реєстраційні дії, зокрема, внесення та скасування заборони вчинення реєстраційних дій, внесення змін до відомостей про відокремлений підрозділ;


створюються нові друковані форми документів (заява, рішення про відмову) та оновлюються наявні (витяг, виписка, опис поданих документів, повідомлення про відмову);


забезпечується можливість формування виписки після проведення будь-якої реєстраційної дії;


створюється функціонал формування запиту на видачу копій документів з реєстраційної справи;


створюються механізми протидії рейдерству;


створили нову сутність – «кінцевий бенефіціарний власник». Тим самим покращили якість внесення даних про кінцевих бенефіціарних власників через їх чітке структурування та відокремлення від засновників, що в свою чергу дозволяє розміщувати інформацію в окремих блоках при наданні відомостей з ЄДР чи публікації у відкритих даних;


оновлюється атрибутивний склад форм для внесення інформації, зокрема додаються додаткові поля для внесення необхідної інформації в ЄДР;


передбачається технічна можливість подальшого вдосконалення та доопрацювання оновленого ЄДР.

Наразі виглядає, що функціонал реєстру може стати ширшим та комфортнішим для використання, що не може не радувати. Тому чекатимемо на оновлення з нетерпінням.

А поки ж звертаємо увагу на кілька важливих технічних нюансів, пов’язаних із оновленням ЄДР.

У період із 7 по 16 серпня 2020 року дані будуть переноситись зі старого реєстру до нового і доступ реєстраторів до ЄДР протягом цього часу буде відсутнім.

Документи на реєстрацію не прийматимуться з 00 годин 5 серпня, а документи, подані до цього часу, повинні бути опрацьовані до 18 години 7 серпня.

Варто очікувати тимчасові незручності та запланувати проведення реєстраційних дій (реєстрацію ОГС, зміну керівних органів, внесення змін до зареєстрованих даних тощо) до 5 серпня або ж після 16 серпня 2020 року.

Додамо, що новий ЄДР планують увімкнути раніше 16 серпня. Тому якщо всі процеси підуть “по плану”, перехідний період між старим та новим реєстрами буде коротшим.


Немає коментарів: