понеділок, 6 липня 2020 р.

Романтична комедія «Нотр-Дам» виходить у прокат

9 липня на екрани українських кінотеатрів виходить французька романтична комедія «Нотр-Дам».

Метушливий світ головної героїні парижанки Мод майже повністю складається з незручних питань, примх колишнього чоловіка та претензій істеричного начальника. Втім попри це дівчина встигає піклуватися про двох дітей і займатися архітектурою – і випадково виграє конкурс на реставрацію площі великого собору Нотр-Дам. Ця кумедна помилка дозволяє їй не тільки заново побудувати свою кар'єру, але і почати романтичну пригоду в кращому місці для любові – Парижі.

Режисеркою, сценаристкою та виконавицею головної ролі в фільмі виступила француженка Валері Донзеллі. «Париж – моє набуте рідне місто, і я хотіла висловити свою любов до нього. Місту живеться непросто з часів терористичних атак 2015 року, протягом останніх років ми начебто знаходимося в постійному хаосі. Париж навіть став звучати по-іншому – зараз ми часто чуємо завивання поліцейських сирен. Я хотіла повернути красу міста на перший план, але при цьому не применшувати щоденне життя парижан», – коментує фільм Валері.

Зйомки картини пройшли на території собору до руйнівної пожежі, що сталася в квітні 2019 року: «За час зйомок я регулярно відвідувала Нотр-Дам, я прив'язалася до нього, я відчувала усі рани, що завдав будівлі вогонь. Ми стали останніми, хто знімав зовні і всередині собору. І тепер цілком випадково дискусія про модерністській та консервативний підходи до реконструкції, яка ведеться в фільмі, відбувається і в реальному житті».

Фільм Валері Донзеллі був показаний на міжнародному кінофестивалі в Локарно, де претендував на премію Variety Piazza Grande Award. Українські глядачі вперше побачили картину в рамках щорічного фестивалю «Вечори французького кіно».

Романтична комедія «Нотр-Дам» виходить в український прокат 9 липня.


Немає коментарів: