неділя, 5 липня 2020 р.

5 років судовим трансляціям технічними засобами судів


6 липня виповнюється 5 років з дня першої трансляції судової справи технічними засобами судів на офіційний канал YouTube «Судова влада України». За ці роки судові трансляції технічними засобами судів стали не лише символом забезпечення гласності судочинства та захисту права на справедливий суд загалом, а й прикладом прогресивності судової влади в Україні для інших держав. Нам приємно відзначити, що започаткування судових трансляцій технічними засобами судів стало можливим завдяки співпраці судової влади та громадськості.

У справі, щодо подій 20 лютого 2014 року у м. Києві під час Революції Гідності 3 червня 2015 року відбулась перша онлайн-трансляція судового засідання технічними засобами Святошинського районного суду м. Києва до сусідніх приміщень та Львівського апеляційного суду (до реформування Апеляційний суд львівської області). А вже 6 липня 2015 р. судове слухання було трансльовано в живому часі до YouTube — каналу «Судова влада України».

З того часу такі трансляції вже здійснювались у судах усіх областей України. Проте практично кожного дня в Україні розглядається суспільно важлива справа, що потребує висвітлення та захисту публічністю.
Приєднайтесь до фейсбук-події, де збирається уся інформація про судові трансляції. Подія: https://www.facebook.com/events/296745001362449/
ГО «Вектор прав людини» та проєкт «Суд людською мовою» постійно підтримують розвиток механізму трансляцій судових засідань технічними засобами судів.

ГО «Вектор прав людини» — правозахисна організація. Головна мета - реалізація та захист основоположних свобод, прав людини шляхом сприяння практичному виконанню норм і принципів, викладених у міжнародних документах, ратифікованих Україною та усіх інших зобов’язань України у сфері прав людини й основоположних свобод.

Основні два напрямки діяльності:

1) «Суд людською мовою» — напрям, створений для захисту права на справедливий суд та просвітницької роботи для широкого загалу. Ініціатива об’єднує громадських активістів/ок, IT-спеціалістів/ок і професійних юристів/ок.

2) Розвиток вищої освіти у сфері прав людини. У межах цього напряму організація систематично працює над удосконаленням підготовки студентів/ок юридичних і журналістських спеціальностей.Немає коментарів: