четвер, 11 червня 2020 р.

9-річний спортсмен із Миколаєва посів друге місце на Міжнародному онлайн-турнірі з тхеквондо

Михайло Хода посів друге місце на Міжнародному онлайн-турнірі з тхеквондо «1st International Taekwondo online League in the Hanmadang and poomsae divisions of Alborz Province, Iran». Участь у змаганнях взяли 450 спортсменів із Бельгії, Болгарії, Великобританії, Гонконгу, Естонії, Індії,
Ірану, Казахстану, Марокко, Пуерто-Ріко, США, Тайланду, Того, Узбекистану, України.
Про це повідомив президент Миколаївської обласної федерації тхеквондо Григорій Хозяінов.
Миколаївський спортсмен змагався за перемогу в розділах «Momdollyo-Chagi» та «Yop-Chagi» у віковій категорії до 12 років (хлопці).
Змагання тривали 4 тижні - з 4-го по 30 травня 2020-го року. За умовами конкурсу учасникам потрібно було щотижня записати й надіслати організаторам турніру відео, виконуючи вправи тривалістю 20 секунд (Momdollyo-Chagi) та 30 секунд (Yop-Chagi). Монтаж і спецефекти
неприпустимі. Критерії оцінювання: швидкість і техніка. Кожне наступне відео мало демонструвати, що спортсмен виконує вправи швидше та покращивши техніку, а, отже, продовжує тренуватися самостійно в умовах карантину.
У фіналі змагань у розділі «Yop-Chagi» Михайло Хода набрав 227 балів і посів друге місце. Перше місце завоював тхеквондист із Естонії Lars Lucasliiu з результатом 262 бали. Третє місце посів спортсмен із Узбекистану, набравши 224 бали.
У розділі «Momdollyo-Chagi» український спортсмен із результатом 35 балів посів п’яте місце, розділивши його зі спортсменом з Ірану, у якого така ж кількість балів. Перше місце завоював тхеквондист із Естонії Lars Lucasliiu, набравши 51 бал. Друге, третє й четверте місця посіли спортсмени з Ірану з результатами відповідно 50, 49, 46 балів.

Тренер Григорій Хозяінов зазначив:
- Головна мета онлайн-змагань із тхеквондо - підвищувати мотивацію спортсменів тренуватися в період пандемії. Це справді безцінний досвід. Наприклад, перше відео ми надіслали 7 травня, а останнє – 30 травня. І порівнюючи ці відео, бачимо, що всього за кілька тижнів і техніка, й
швидкість виконання вправ значно покращилися. Важливо, що кожен спортсмен сам переглядаючи відео може оцінити себе й свої результати. Бо самоаналіз дуже важливий для подальшого розвитку. Також цей конкурс - можливість ще раз переконатися, що досягнути мети можна лише якщо сконцентруватися на чіткому завданні, а не витрачати енергію в різних
напрямках. Наприклад, на ігри на мобільних пристроях чи соціальні мережі.
Кожні спортивні змагання - це подолання себе. А під час карантину та в посткарантинний період лише мобілізація вольових якостей допомагає спортсмену навіть у несприятливих умовах здійснити неможливе й звикати до думки, що від його зусиль залежить дуже багато. Окрім того, таке віртуальне спілкування в період пандемії дозволяє бути частиною спільноти
однодумців, які один одному допомагають покращувати результати, вчаться радіти новим досягненням та успіхам інших. І завдяки дистанційній співпраці кожен спортсмен отримує ще один шанс стати тим, ким він хоче.
Тому спасибі за цей досвід організаторам змагань, зокрема, судді міжнародної категорії з тхеквондо Аміру Ескандарі (Бельгія) за запрошення взяти участь у цьому турнірі та підтримку.