неділю, 2 лютого 2020 р.

“Цінуйте красу життя!” – це перша персональна виставка олійного живопису Людмили Савкової.

Відкриття відбудеться у Миколаївському обласному художньому музеї імені В. В. Верещагіна 13 лютого 2020 року о 15:00. В експозиції виставки представлено 66 картин художниці, виконаних у різноманітних техніках та жанрах протягом 2015-2019 років. Це і містичні пейзажі, і яскраві натюрморти, і дивовижні абстрактні картини, які вражають гармонійністю та емоційністю.

Людмила Савкова – українська художниця, професійна журналістка та громадська діячка, членкиня Національної спілки журналістів України. Народилася 12 лютого 1965 року на Вінниччині. Навчалася в миколаївській середній школі №7. Закінчила Київський національний
університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю журналістика. З 1982 року працювала та друкувалася у багатьох українських виданнях. Має великий професійний досвід. У 2003 році проходила стажування в редакції газети “Tallahassee Democrat” та інших журналах штату Флорида, Сполучені Штати Америки. Стала випускницею програми “Громадські зв’язки”, яка фінансувалася Державним Департаментом США. У 2010 році була нагороджена Золотою медаллю української журналістики. З 2010 по теперішній час є виконавчим директором ГО “Миколаївський прес-клуб” та співведучою ток-шоу на громадських засадах.

Творчий шлях живописиці розпочала у 2015 році. Олійному живопису навчалася самостійно, тому належить до художників-автодидактів. Мешкає та створює картини у місті Миколаєві. Творчий доробок за 4 роки складає понад 70 олійних картин.

Людмила Савкова працює у галузі олійного живопису, є прекрасним колористом. Художниця майстерно використовує різні техніки: імпоста, алла-прима, метод лесування. Імпресіонізм, абстрактний експресіонізм, сучасний імпресіонізм, інтуїтивний живопис – все це перетинається у її творчості. У роботі художниці не відчувається обмежень, адже абсолютна свобода і є живопис для Людмили. Як зазначає художниця: “Живопис – моя пристрасть. Внутрішній протест усьому жахливому, що сьогодні відбувається у світі: зраді, терору, насильству, жорстокості, злу, війні. Це моє прагнення ще й ще раз показати ту дивовижну красу життя, яку ми зобов'язані зберегти!”.

Крім традиційного білого, також працює на чорному полотні, яке, на її думку, змінює сприйняття кольору і форми. Особливість її олійних картин полягає у тому, що художниця ніколи не робить попередніх ескізів, не робить лінійний малюнок олівцем. Пише картину одразу олійними фарбами на полотні. Вступає у прямий контакт з майбутнім твором. Експерементує, шукає гармонійне поєднання кольору, точність емоційної передачі. У своїй творчості прагне осягнути неосяжне. Картини Людмили Савкової захоплюють яскравими кольорами та щедрими мазками, помітна технічна вправність. Художниця використовує у своїй роботі змішану техніку, багато працює мастихіном. Вважає, що використання мастихіну разом із традиційними інструментами дає можливість експерементувати, допомагає виплеснути емоцію на полотно, творити живе мистецтво.

Один із улюблених напрямків творчості є абстракціонізм. Адже це, на думку художниці, величезна інтелектуальна та медитативна робота водночас – як для митця, так і для глядача. Це найточніша можливість самовираження живописця. Абстракція для неї – це безперервна музика в кольорі, яка впливає на наші почуття. Поринувши у багатовимірні образи абстрактних картин Людмили Савкової, можна розширити сприйняття меседжу, який символізує творчість живописиці.

У 2016 році художниця брала участь у благодійному аукціоні картин «Побачити світ», який проходив у Миколаївському обласному художньому музеї імені В. В. Верещагіна. Кошти з продажу картини “Червоні квіти” були передані на допомогу дитячій офтальмологічній клініці.
Художниця має свій персональний сайт www.savkova.com, де можна ознайомитись з творчістю Людмили Савкової, звідти легко відстежувати творчий шлях митця у соціальних мережах. Придбати картини можна, як через персональний сайт, так і на Etsy www.etsy.com/shop/SavkovaArt - цей сайт є каналом зв’язку з покупцями з інших країн.
Також картини Людмили представлені на сайті міжнародної онлайн-галереї jag.in.ua “Jose Art Gallery”.
У 2019 році картина Людмили Савкової «Космос» брала участь у великому національному арт-проекті, що єднав медіа, технології та мистецтво, на одному з найбільших арт-об’єктів фестивалю Burning Man в американській пустелі штату Невада – піраміді PlayAlchemist. Відео з картиною транслювалося безпосередньо на піраміду.

Людмила Савкова подорожує та переносить свої емоції від побаченого на полотно. Її надихає життя! За плечима 30 років цікавої професійної журналістської та громадської діяльності. Творчий шлях живописиці лише розпочався. Тепер її слова – це колір на полотні!


Юлій Нудельман, 
куратор виставки “Цінуйте красу життя!”


Немає коментарів: