середа, 18 грудня 2019 р.

Хакатон національної єдності Людина року – Петро Могила

Хакатон національної єдності – це спроба віднайти формулу консолідації українців. В якості головного інструменту рефлексії пропонуються найкращі зразки книжкової спадщини України та її історично відомі візіонери. Це спроба оцінити їх роль у формуванні нації, поглянувши на них з XXI століття.
Захід пройде у партнерстві з Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником, Національною бібліотекою України ім. В.І. Вернадського, Інститутом історії НАН України, Чорноморським національним університетом ім.Петра Могили, Одеською національною науковою бібліотекою.
В рамках програми заходу «Петро Могила. Дух. Епоха. Людина» відбудеться відкриття пересувної експозиції «Хрест і шабля: Київський Митрополит Петро Могила», яку підготували та презентуватимуть представники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

Окрім того, гостям заходу буде запропоновано переглянути унікальну виставку стародруків та факсимільних видань «Книжкова спадщина Петра Могили: погляд з XXI століття», до якої увійшли оригінали творів та документів Петра Могили, література XVIII-XIX століть про його життя та діяльність.

Усі бажаючі зможуть відвідати лекційні студії та прослухати цікаві доповіді від провідних науковців нашої держави, які досліджують постать Петра Могили на сучасному етапі.

Серед них такі – «Петро Могила: дослідник та зберігач київських старожитностей», «Нова атрибуція композиції «Дар Петра Могили» в церкві Спас на Берестові», «Церква Спаса на Берестові та румунська церква Плетерешти: на шляхах мандрів македонських художників», «Політична та громадська діяльність Петра Могили в українському державотворенні», «Професор Степан Голубев: дослідник життя і творчості Петра Могили» та інші.
Захід проходить в рамках проекту Одеської обласної державної адміністрації «Музей української книги».

Дата відкриття: 20 грудня 2019 року.

Місце відкриття: Одеська національна наукова бібліотека (вул. Пастера, 13)

Початок: о 15.00

Заплановано підписання Меморандуму про співпрацю між Музеєм української книги та Національним Києво-Печерським історико-культурним заповідником.


Немає коментарів: