понеділок, 21 жовтня 2019 р.

В добрий час "Гендерні студії"

Культурно-просвітницький проект «Гендерні студії» презентували 17 жовтня в Одеській національній науковій бібліотеці.

Подія викликала значний суспільний інтерес. В гості до Бібліотеки на відкриття «Гендерних студій» завітав перший Президент України, Герой України, Леонід Кравчук. З 1997 року він очолює Українську раду миру (УРМ). Генеральний директор ОНББ Ірина Бірюкова ознайомила високого гостя з головним читальним залом та книжковими виставками, які представлені в аванзалі бібліотеки.
У відділі рідкісних видань та рукописів першого Президента численні учасники та гості «Гендерних студій» зустріли оплесками.


Присутніхпривітала голова Одеської обласноїРади мируТаміла Афанасьєва. Першим до слова був запрошений Леонід Макарович, який прибув до Бібліотеки з дарунками - книгами свого авторства «Перший про Владу» та «На перехрестях української історії».

Як зазначив Кравчук, його книга «На перехрестях української історії»буде особливо цікавою для молоді, яка не знає, як жилося при СРСР. Тому опис історичних подій супроводжується численними документами та ілюстраціями предметів, які були атрибутами тодішнього життя – починаючи від жовтнянських зірочок та студентських залікових книжок до повсякденного одягу й такої поширеної у побуті речі як авоська.

«Цю книгу треба читати разом із попередньою, «Перший про владу». У цих книгах приділено комплексну увагу політиці і владі України, описано ребуси цієї влади, які впливали на життя людей. На жаль, влада не змогла зробити так, щоб українці почувалися щасливими й задоволеними", – сказав екс-президент.

В проекті «Гендерні студії»зголосилися брати участь багато відомих в Одесі і далеко за її межами людей представників влади, бізнесу, мистецтва.Більшість з них успішні жінки, а серед присутніх чоловіків аж два Герої України. Доповідачі не оминали проблем, йшлося здебільшого про них, проте відзначали, що з гендерною рівністю в Одесі, яка жіночого роду, та ще й «мама», все не так і кепсько. До прикладу, майже усіма одеськими театрами керують жінки і лише театр ляльок очолює чоловік. Те ж саме в галузі освіти та культури.

Серед доповідачів жінки представниці влади - Світлана Бедрега - заступник Одеського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради – директор департаменту фінансів Одеської міської ради та Євгенія Абрамова - директор департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради.

Людей культури та мистецтва представляли Надія Бабіч – генеральний директор Одеського Національного академічного театру опери і балету та Тетяна Подерська – заслужений працівник культури України.


Від громадської організації Одеська обласна Рада миру доповідала її почесний член- Валентина Гайдаєнко.

Своїми роздумами про стан справ у портовій галузі і в державі в цілому поділився Микола Павлюк- Герой України, Почесний громадянин Одеси, Почесний президент ДП «Одеський морський торговельний порт».

Учасники зустрічі ознайомилися з презентацією про основи гендерної рівності, яку підготувала Світлана Липовська- начальник відділу підвищення кваліфікації кадрів Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та відповіли на запитання вікторини.

У виступах наголошувалося, що українська громадськість недостатньо обізнана про Цілі сталого розвитку і не завжди має змогу брати активну участь у їх реалізації. Бібліотека може виступати ключовим чинником для впровадження в масову свідомість Цілей сталого розвитку шляхом поширення знань та заохочення до навчання.

За підсумками виступів та обговорення вищезазначених завдань, було сформовано РЕКОМЕНДАЦІЇ для подальшої роботи.

Наприкінці зустрічі Леонід Макарович Кравчук відповів на численні запитання, та поставив підпис у Книзі почесних відвідувачів ОННБ. Перший Президент також підписав свої книги для Бібліотеки та люб’язно погодився на фотосесію з учасниками «Гендерних студій».

Довідково: «Гендерні Студії» – ініційований Одеською обласною Радою миру у співпраці з Одеською національною науковою бібліотекою культурно-просвітницький проект, який має за мету забезпечити підтримку та реалізацію виконання Україною зобов’язань щодо ключових міжнародних зобов’язань по забезпеченню гендерної рівності шляхом поширення об’єктивної інформації про ідеї гендерної рівності в суспільстві, подолання стереотипів та протидію фейкам, формувати гендерну свідомість та культуру широких верств суспільства.
В.Геник.


Немає коментарів: