понеділок, 15 жовтня 2018 р.

Перший україномовний журнал про історію презентовано

У Львові відбулася презентація друкованого журналу "Локальна історія", а також зустріч із засновниками та авторами видання. Про це повідомив кореспондент Гал-інфо.
Журнал «Локальна Історія» є першим в Україні глянцевим україномовним журналом про історію України.


Фото: Локальна Історія.Перший випуск журналу вийшов накладом у тисячу примірників. Видання має майже 100 сторінок хорошого контенту на історичну тематику, раритетні світлини та якісну інфографіку.

Як розповів під час презентації головний редактор журналу «Локальна історія» Віталій Ляска, від моменту появи ідеї та реалізації проекту минуло дев’ять місяців.

Однак, варто додати, що сам проект «Локальна історія» працює вже п’ять років і за цей час небайдужі активісти проекту зібрали величезний масив інформації.

«Люди, яким небайдужа українська історія, започаткували проект «Локальна історія». Ми поставили собі за мету врятувати та зберегти нашу пам’ять», - сказав Віталій Ляска.

Дослідники працювали у різних населених пунктах, спілкувалися із старожилами, записували їхні історії та оцифровували рідкісні, раритетні світлини.

«За цей час нам вдалося зібрати приблизно 30 тис унікальних світлин та свідчення понад 5 тис людей. На жаль, частина із них вже відійшли у засвіти», - сказав Віталій Ляска.

Він наголосив, що видавництво цього журналу має просвітницьку мету, адже на сучасному ринку друкованої преси домінує не українська історія.Перший номер журналу "Локальна історія". Фото Олена Ляхович, Гал-інфоПерший номер журналу "Локальна історія". Фото Олена Ляхович, Гал-інфо

 Фото Олена Ляхович, Гал-інфо

Журнал «Локальна історія» буде виходити щомісяця. Він розрахований на різну цільову аудиторію – від людей старшого віку до молоді та учнів.

Окрім того, планується запуск онлайн версії журналу, але з’явиться він значно пізніше.

Через декілька днів журнал можна буде придбати у книгарнях «Є» та крамниці Центру Шептицького у Львові.


Немає коментарів: