четвер, 12 липня 2018 р.

У Миколаївській області 12 видань зникнуть, якщо не реформуються докінця року

1 липня розпочалися останні півроку на реформування державної та комунальної преси. За цей час змінити форму власності повинні 12 видань у Миколаївській області, які не реформувались до цього часу. Це понад 40% усіх комунальнихвидань області.

Реформування преси – одна із ключових медіа реформ в Україні, яка має забезпечити незалежність місцевих газет від органів влади. Виведення державних і комунальних підприємств з числа засновників друкованих ЗМІ та припинення їхнього фінансування із державного та місцевого бюджетів зменшить вплив чиновників на редакційні політики видань. Аби газети не були адмінресурсом для агітації та піару, згідно з реформою, усі видання повинні виключити з числа засновників органи влади та здійснити перереєстрацію.


На втілення цієї реформи було відведено 3 роки і до кінця цього періоду залишилося останні 6 місяців. Однак, за даними Дежкомтелерадіо, станом на 1 липня 2018 року незалежними стали лише 31% комунальних та 17% державних видань, а це лише 218 із 747, що підлягають реформі. Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури реформування до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету.

Миколаївська область у списку лідерів за швидкістю роздержавлення. Проте навіть тут із 26 видань, що підпадають під роздержавлення, не реформувалися 12. Ці видання або знаходяться у процесі перетворення, або ще не розпочали реформування, ризикуючи після завершення реформи зникнути через бездіяльність своїх засновників.

Серед нереформованих комунальних видань області газети “Відкритий урок” (Миколаїв), “Вісник Жовтневщини” (Миколаїв), “Вісник Первомайська” (Первомайськ), “Вісті Вознесенщини” (Вознесенськ), “Голос Казанківщини” (Казанка), “Єланецький вісник” (Єланець), “Контакт” (Южноукраїнськ), “Лисогірчанка” (Первомайськ), “Очаків” (Очаків), “Прибузький вісник” (Первомайськ), “Рідне Прибужжя” (Миколаїв) та “Чорноморська зірка” (Очаків).

Варто підкреслити, що відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Зауважимо, що 8 червня 2017 року у Верховній Раді було зареєстровано Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації” №8441. Проект покликаний вирішити системні проблеми, з якими стикаються друковані ЗМІ під час реформування, і є вже другою спробою ухвалити необхідні зміни для втілення реформи після зняття з розгляду законопроекту №6560. Детальніше про новели законопроекту у нашій інфографіці.Немає коментарів: