середа, 5 липня 2017 р.

Petya - разбушевался

Спочатку Мінфін розказав, як уникнути штрафу за несвоєчасно зареєстровані внаслідок кібератаки податкові накладні. У міністерстві рекомендують звертатися до торгово-промислової палати для підтвердження форс-мажору, а також до Кіберполіції для реєстрації кримінального провадження.
Новина на цю тему тут.
2. Потім Кабмін пообіцяв звільнити бізнес від штрафів у зв'язку з кібератакою (і показав відповідний законопроект). «Будемо вносити короткий закон, який дасть можливість уникнути цієї відповідальності усім тим, хто внаслідок хакерської атаки, яка пішла по Україні та усьому світу, не зміг вчасно подати звітність. Маємо захищати бізнес і допомагати йому», - заявив Володимимр Гройсман.
Законопроект дозволить не застосовувати до платників податків штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію ПН, що були видані з 01.06 до 15.06, і котрі будуть зареєстровані до 15.07.2017. Про це читайте тут.
3. Ближче до обіду вівторказ`явилось повідомлення начальника кіберполіції України Сергія Демидюка. Він заявив, що співробітників компанії «Інтелект-Сервіс» (розробник ПЗ M.E.Doc) неодноразово попереджали, що їхня структура інформаційних технологій не є безпечною.«Вони про це знали. Їх багато разів попереджали різні антивірусні фірми. За це нехтування ці люди постануть перед кримінальною відповідальністю», – заявив Демидюк, маючи на увазі кервівництво компанії.

4. А пізно ввечері на ФБ-сторінці компанії M.E. Doc зявилось таке повідомлення: «В даний момент на території компанії проводяться невідкладні слідчі дії співробітниками Департаменту кіберполіції МВС України. Співробітники компанії M.E.Doc надають допомогу співробітникам поліції і спільно з ними виявили факт взлому сайтів компанії третьою стороною. Перепрошуємо за незручності. Завтра з ранку буде інформація щодо відновлення роботи наших сервісів».

5. Це ще не все... О пів на першу ночі міністр внутрішніх справ Арсен Аваков написав на сторінці у Facebook великий текст про вірус Petya і його функціонал, використання ним ПЗ «M.E.Doc», обшуки у компанії-розробника ТОВ "Інтелект-Сервіс», а також вилучення у них комп’ютерів і серверів.

Пряму мову Авакова читайте також тут.

6. Навздогін за нічною новиною від міністра, близько третьої ночі про вірус Petya, «M.E.Doc», обшуки у розробника та усе це все написавна своїй сторінці у Facebook і Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Аваков радив змінити паролі та ЕЦП, кіберполіція ж додатково «наполегливо рекомендує» усім користувачам припинити використовувати ПЗ «M.E.Doc» та відключити комп’ютери, на яких воно встановлено від мережі.

Наша новина про це - ось тут.

Д-К.


Немає коментарів: