субота, 7 травня 2016 р.

ЮНІСЕФ розпочинає в Україні молодіжну ініціативу – U-Report

 ЮНІСЕФ розпочав реалізацію в Україні своєї передової молодіжної ініціативи U-Report. Понад 800 молодих людей з усієї України зібралися на Навчально-розважальний воркшоп «U-Report», приєднавшись до нової ініціативи.
U-Report — це глобальний проект, у якому беруть участь понад 2 млн. молодих людей у всьому світі. Це система опитувань громадської думки за допомогою безкоштовних SMS і Twitter. Молоді люди приєднуються до проекту, надіславши безкоштовне текстове повідомлення “СТАРТ” на короткий номер 4224, і щотижня відповідають на короткі опитування. За допомогою U-Report ЮНІСЕФ і його партнери аналізують соціальні питання, що мають важливе значення для молоді, і використовують результати опитувань у плануванні молодіжних програм.
“U-Report дає змогу безпосередньо та швидко збирати дані, та здійснювати їхній аналіз. Він використовується для розширення прав і можливостей молоді та залучення до прийняття рішень на рівні громади”, - повідомила Джованна Барберіс, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні, яка закликала молодь до активного висловлення своєї думки і до дій з метою досягнення соціальних змін. “Нещодавно світова спільнота визначила 17 Цілей сталого розвитку до 2030 року, які спрямовані на викорінення бідності, захист планети та забезпечення процвітання для майбутніх поколінь. На сьогодні Україна визначає свої Цілі сталого розвитку, що є найбільш вагомими для країни. Дуже важливе значення в цьому процесі мають думки молодих людей, які вони висловлюють через U-Report”.
Учасники Запуску U-Report відвідали воркшопи та лекції, на яких ішла мова про питання, що розглядаються в опитуваннях U-Report: освіта, працевлаштування, сімейні цінності, гендерні питання, кар'єрне зростання, активна громадська діяльність, урбаністика.Міністр у справах молоді та спорту України Ігор Жданов звернувся до молодих людей: “ Ми потребуємо нових ідей та вашого бачення майбутнього розвитку. Проект Ю-репорт є для нас можливістю почути вашу думку. Ми розраховуємо на результати опитувань та готові їх враховувати в різних питаннях молодіжної сфери.”.
Лідери громадської думки України, молоді художники, артисти та підприємці підтримали захід та провели воркшопи для учасників U-Report: Міріам Драгіна, Яна Алтухова, Гео Лерос, Ярослав Лодигін, Юрій Марченко. Популярний український музикант Дмитро Шуров (PianoБой) провів концерт, який мав надихнути молодь до соціальних змін. “Для розвитку будь-якої людини, особливо ще зовсім юної, надважливо відчувати себе потрібним і почутим. Для мене, як для музиканта, який спілкується через музику і громадянина, який хоче, щоб моя країна розвивалась у цивілізованому напрямку, підтримати цей проект ЮНІСЕФ - честь і задоволення”, — сказав Дмитро, звертаючись до учасників U-Report.
У всьому світі до U-Report долучилися двадцять країн. Україна стала першою країною в Європі, яка впроваджує проект. Учасники U-Report у Мексиці вже домоглися внесення змін у розробку нової молодіжної політики. У Ліберії U-Report дав змогу виявити серйозну проблему сексуальної експлуатації в школах. В Ірландії U-Report сприяв визначенню п'яти найбільших проблем молоді в країні

U-Report в Україні запроваджується у партнерстві з Міністерством у справах молоді та спорту, Міністерством освіти і науки, Міністерством охорони здоров'я, Міністерством соціальної політики, офісом Уповноваженого Президента України з прав дитини, Українським інститутом соціальних досліджень ім. Олександра Яременка, AIESEC, НУО “Національна молодіжна рада України”, благодійною організацією “Підліткова та молодіжна асоціація “Teenergizer”, Національною організацією скаутів України, НУО “Інститут соціальних ініціатив”, Молодіжною консультативною групою ООН.

***

На сьогодні у проекті U-Report в Україні зареєстровано понад 4500 молодих людей. З лютого 2016 року було проведено дванадцять опитувань. Зокрема, опитування громадської думки показали, що 93% учасників U-Report готові долучатися до місцевих ініціатив, спрямованих на вирішення проблем у своїх громадах; 60% учасників U-Report стикалися з випадками дискримінації за віком, а 48% — за гендерними ознаками. Більшість учасників U-Report (44%) відповіли, що знання, отримані у навчальних закладах, є недостатніми для виконання роботи, а понад третину турбує якість освіти та низька кваліфікація вчителів. З повним звітом за лютий-березень можна ознайомитися на веб-сайті: www.unicef.org.uaДетальніше: www.ukraine.ureport.in


Немає коментарів: