понеділок, 20 квітня 2015 р.

«Кращий картограф Херсона та Херсонської області»

У період з 20 квітня по 11 травня 2015 р. у Херсонській області проводиться перший обласний конкурс «Кращий картограф Херсона та Херсонської області», мета якого: підвищення туристичного та інвестиційного потенціалу м. Херсона та Херсонської області через деталізацію Google Maps.

Організатором конкурсу є Херсонський обласний благодійний фонд «Об’єднання» запідтримки Херсонської міської ради та Департаменту зовнішньоекономічної діяльності, туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації, та проводиться в рамках проекту «Цифрове перетворення Херсонської області» за підтримки компанії Google Україна.

Основні завдання конкурсу:

• розвиток туристичного та інвестиційного потенціалу м. Херсона та Херсонської області через покращення та деталізацію онлайн мап Google Maps;

• активізація локальних громад м. Херсона та Херсонської області у напрямку розвитку власного регіону;

• розвиток спільноти картографів Херсонської області.Суть Конкурсу

Протягом 3 тижнів учасники Конкурсу, - активні громадяни м. Херсона та Херсонської області, що прагнуть розвивати власний край, - будуть наносити інфраструктурні об'єкти (лікарні, школи, державні заклади, кафе, ресторани, магазини тощо), прокладати дороги і вносити інші зміни на Google Maps, що деталізує і поліпшить онлайн карти Херсонщини.

Серед усіх учасників, по закінченню Конкурсу, буде обрано 6 найактивніших: окремо 3 переможця по м. Херсону та 3 переможця по Херсонській області, які внесли найбільше правок та інформації на Google карти. Їх буде відзначено та нагороджено цінними подарунками від Херсонської міської ради, Херсонської ОДА та компанієї Google Україна 14 травня 2015 р на II Таврійському Туристичному Конгресі у м. Н.Каховка.

Прийняти участь у Конкурсі може будь-хто з мешканців м. Херсона та Херсонської області, котрі досягли 16 років, та які заповнили онлайн анкету за посиланням: www.bit.ly/KsMap. Під час реєстрації учасник сам визначає територію редагування серед двох запропонованих категорій:


• м. Херсон (включаючи Антонівку, Степанівку, Кіндійку, Геологів, Зеленівку, об’єкти дачної інфраструктури в дельті Дніпра);


• Херсонська область (всі райони та населені пункти Херсонської області за винятком тих, що віднесені до категорії «м.Херсон»).

Критерії визначення переможців Конкурсу відбуватиметься згідно розробленого Положення про Конкурс, з яким можна ознайомитись за посиланням: www.fundunion.org/2015/04/terms.html

Новачки, котрі ніколи не редагували онлайн карти, можуть пройти безкоштовні онлайн урокина сайті спільноти Google MapMaker в Україні: http://gmm.in.ua/instructions/

Актуальність тематики Конкурсу

Згідно з останніми даними досліджень агентства Wearesocial, кількість активних користувачів Інтернетом станом на січень 2015 року становить понад 3 млрд жителів (з 7.21 млрд жителів планети). При цьому, унікальних користувачів мобільними пристроями налічує майже 3.65 млрд.

38% з них (1,14 млрд людей) шукають різнопланову інформацію в Інтернеті, використовуючи сервіси онлайн мап. І цей показник зростає щороку на 5-6%.

Ще в 2013 році додаток для смартфонів Google Maps став найбільш популярним додатком у світі, обігнавши навіть YouTube і Facebook. 54% всіх користувачів смартфонів у світі використовують саме Google карти для пошуку інформації (наприклад, місця розташування інфраструктурних об’єктів, способів добирання до локацій тощо).

Онлайн карти вдосконалюються, і сьогодні, можна не йдучи з сайту Google Maps подивитися основну інформацію про кафе, ресторани, або ж забронювати номер в готелі чи придбатиквитки. Проте, багато користувачів онлайн мап часто стикаються з проблемами їх недостатньої деталізації. Якщо шукати якусь інформацію на картах сіл, невеликих міст, можна не знайти велику кількість адрес, вулиць, закладів. На карті не позначені будинки, відсутні дороги та інші інфраструктурні об'єкти. Це ускладнює процес отримання логістичної інформації щодо розташування тих чи інших об'єктів на карті, і способів дістатися до них, через геолокаційні сервіси.

На жаль, Херсонська область не часто потрапляє під зйомку супутника, і згідно хронології оновлень супутникових знімків Google Maps, велика частина нашого причорноморського узбережжя останній раз оновлювалась ще до 2009 року.

Виходячи з усього вищесказаного і наведеної статистики тенденцій розвитку цифрових технологій в світі, ми не можемо не звертати увагу на важливість сервісів онлайн карт, у тому числі і на Google Maps, у процесі планування розвитку туризму в Херсонській області.

Деталізуючи онлайн карти, ми даємо змогу:


• туристам більше дізнатись про наш край;


• місцевому бізнесу (ресторанам, кафе, готелям) безкоштовно рекламувати себе в Інтернеті;


• Херсонщині заявити про себе на всю Україну, як про інноваційну область;


• жителям області проявити активну соціальну позицію та зробити свій власний внесок у розвиток рідного регіону.

Спільнота картографів Херсонської області

Задля постійної актуалізації онлайн мап Херсонщини та їх деталізації, Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання» було прийнято рішення щодо створення і підтримки локальної спільноти картографів Херсонської області, які б самі покращували свої райони та населені пункти.

У січні 2015 року у Херсоні пройшов перший майстер-клас з онлайн картографії для жителів Херсона, Каховки, Нової Каховки, Скадовська, Голої Пристані, Берислава. Майстер-клас проводили провідні картографи спільноти Google MapMaker в Україні в рамках програми «Цифрове перетворення Херсонської області» за підтримки компанії Google Україна.

Після цього, у березні та квітні 2015 року, було проведено додатково 3 майстер-класи у Каховці, Новій Каховці та Херсонському державному університеті. У травні планується проведення семінару у Залізному Порті.

Завдяки такій активній роботі по залученню небайдужих людей до покращення онлайн мап своїх населених пунктів, спільнота картографів Херсонської області на початок квітня 2015 налічує вже понад 100 картографів з усієї області.

Спільнота картографів Херсонської області є відкритою, та кожен бажаючий може приєднатися до спеціально створеної групи у Google+:

plus.google.com/communities/11715223276209463381.Програма «Цифрове перетворення Херсонської області»

З жовтня 2014 року у Херсонській області розпочалась унікальна програма «Цифрове перетворення Херсонської області» за підтримки компанії Google Україна у партнерстві з Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», Херсонською обласною державною адміністрацією та Херсонською міською радою.

Херсонщина, як екологічно чиста область із неабияким природно-заповідним та туристичним потенціалом, у поєднанні з сучасними цифровими технологіями, може стати центром природно-заповідного та лікувального туризму в Європі.

Такі продукти компанії Google як YouTube, Google Maps, Google+, Google Earth, Google Appsта інші зможуть підвищити рівень туристичних можливостей Херсонської області, та залучити додаткові інвестиції у регіон.

Основним завданням програми є: підвищення інвестиційної та туристичної привабливості Херсонської області через експертну допомогу Google.

Вся інформація щодо заходів по цій програмі, які вже пройшли чи тільки плануються, доступна на нашому сайті: www.fundunion.org/search/label/Цифрова%20трансформаціяПро Фонд «Об’єднання»

Херсонський обласний благодійний фонд «Об’єднання» був створений у 2011 році з метою покращення взаємовідносин у суспільстві задля встановлення демократичного громадянського суспільства в Україні, сприяння дотриманню прав людини та захисту населення від негативних явищ.

Всі наші заходи націлені на сприяння соціальним змінам в області, та забезпечення сталого розвитку громад. У своїй діяльності ми робимо упор на використанні новітніх цифрових технологій, котрі використовують провідні фахівці у Європі та США, з метою створення майданчика соціально-активних людей, котрі готові змінюватися та змінювати простір навколо себе позитивними перетвореннями. Ми вважаємо, що саморозвиток, націлений на розвиток громад - основа позитивних змін у суспільстві.

Вся наша діяльність висвітлена на офіційному сайті: www.fundunion.orgКонтакти для довідок:


+380509884726 (Анастасія Гришко, керівник напрямку ІКТ Фонду «Об’єднання»)


+380999428115 (Юрій Антощук, голова Фонду «Об’єднання»)


• office@fundunion.org


Немає коментарів: