вівторок, 10 березня 2015 р.

0 800 309 110 – Нова гаряча лінія для допомоги переселенцямзапрацюєцього тижня


12 березня розпочинає свою роботу фінансована Європейським Союзом безкоштовна гаряча лінія із надання переселенцям і особам, які зазнали наслідків конфлікту, довідкової інформації та консультаційних послуг. Гарячу лінію вестиме неурядова організація Донбас SOS за загального адміністрування Міжнародної організації з міграції (МОМ).
 Зателефонувавши на гарячу лінію – 0 800 309 110 – переселенці та особи, які зазнали наслідків конфлікту, матимуть змогу безкоштовно отримати практичну інформацію, зокрема, про пошук житла та умови проживання, реєстрацію, отримання соціальних виплат, відновлення документів, освіту, працевлаштування, гуманітарну, медичну та психологічну допомогу, урядові та міжнародні програми підтримки переселенців, можливості допомоги постраждалим від гендерного на інших форм насильства.
Гаряча лінія буде працювати з 9:00 до 21:00 в робочі дні та з 9:00 до 18:00 у суботу та неділю. Очікується, що протягом першого року функціонування лінії нею зможуть скористатися щонайменше 12 тисяч осіб.

Неурядову організацію Донбас SOS, відібрану для забезпечення роботи гарячої лінії, було створено в березні 2014 року для координування допомоги вимушеним переселенцям. Діяльність організації також включає захист прав населення, яке зазнало наслідків конфлікту на сході України, надання йому гуманітарної, юридичної та психологічної підтримки.

Загальна інформація: Проект «Всебічна стабілізаційна підтримка для внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення в Україні», фінансований Європейським Союзом та впроваджуваний МОМ, реалізується в регіонах з високою концентрацією переселенців та в підконтрольних Уряду України частинах Донбасу. Серед іншого проект передбачає надання вимушеним переселенцям актуальної інформації та підвищення їхньої обізнаності, технічну допомогу зусиллям Уряду України, спрямованим на подолання наслідків кризи, зокрема, через вдосконалення системи реєстрації переселенців та систем обробки інформації.


Немає коментарів: