субота, 31 січня 2015 р.

Детальне дослідження портів визначило основні кроки для розвиткуторгівлі


Місія Європейського Союзу з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM) у співпраці з Державною фіскальною службою України представила громадськості «Дослідження в Одеському та Іллічівському морських портах». У дослідженні подається огляд прикордонного контролю та митної діяльності в обох портах,  а також пропонується ґрунтовний план дій щодо покращення управління кордоном та зменшення можливостей для  корупції в цих портах.  Такі зусилля могли б призвести до різкого скорочення поточних витрат для бізнесу, зростанню їх прибутків та конкурентоспроможності, подальшому сприянню транскордонній торгівлі та зрештою стимулювати економічний зріст та інвестиції в регіон.  
Дослідження показує, що хоча прогрес  був досягнутий у конкретних областях митного контролю за останні 5 років, основні реформи мають бути й далі проведені, особливо в сфері спрощення та модернізації процедур митного огляду та зменшення рівня корупції.    
Приймаючою стороною для презентації дослідження було Представництво Європейського Союзу в Україні. На відкритті заходу Голова Представництва ЄС в Україні, посол Ян Томбінські зазначив, що «Два морських порти є воротами для регіональної торгівлі та швидкого зростання експорту українських товарів на найбільші ринки Європейського Союзу.
У той час як митниця, прикордонна та інші портові служби готуються до 1 січня 2016 року, дослідження пропонує конкретні заходи, необхідні для спрощення процедур, що сприятимуть товаропотоку та скоротять витрати для бізнесу. Висновки також охоплюють кроки, які можуть привести до підвищення рівню державних доходів та конкурентоспроможності обох портів шляхом усунення стимулів для корупції, посилення міжвідомчої співпраці та адаптації прикордонного та митного контролю  до норм та стандартів ЄС. Я з нетерпінням чекаю, що сумісні зусилля Державної фіскальної та прикордонної служб, представників бізнесу, управління портів та Місії ЄС з прикордонної допомоги дозволять втілити всебічні рекомендації цього дослідження». 
«Українська митниця виступає за зрозумілі, прозорі та швидкі процедури прикордонного контролю вантажів», - заявив Заступник Голови Державної фіскальної служби України, пан Анатолій Макаренко.
Дослідження пропонує 29 ключових рекомендацій, що ґрунтуються на європейському та міжнародному передовому досвіді Рекомендації охоплюють шість стратегічних напрямків реформування і стосуються нормативно-правової бази та інституційної структури, розвитку кадрових ресурсів, корупції, оперативних процедур, обміну інформацією та інфраструктури. 
"Дане дослідження не лише пропонує рекомендації для процедурних змін, але, що є більш важливим, визначає методи їх досягнення", - сказав Голова EUBAM Франческо Бастальї, - "При належному впровадженні вплив цих заходів розшириться поза межі функціонування цих двох портів та забезпечить надання більш ефективних, прозорих та орієнтованих на клієнтів митних послуг та торгової діяльності по всій Україні".
Покращення ефективності цих портів – питання національної економічної значущості. Ці порти відіграють ключову роль в експортно-імпортних операціях українських товарів та існує ще більший потенціал для розширення. Крім того, через ці порти проходить суттєвий потік двосторонньої торгівлі з сусідніми регіонами України, зокрема Молдовою, Білоруссю, Російською Федерацією та Казахстаном. На глобальному рівні міжнародні торгові партнери України жваво зацікавлені в тому, щоб побачити підвищення потенціалу та ефективності в портах Одеського регіону.
Дослідження проводилось EUBAM з травня 2014р. на прохання Державної фіскальної служби.
Немає коментарів: