четвер, 29 травня 2014 р.

На Буковині готові прихистити шістьох зубрів з дачі Януковича

Як повідомили BukNews в Державній екологічній інспекція у Чернівецькій області, учасники громадської екологічної ради готують лист – звернення щодо передачі 6(шести)  зубрів з державної дачі «Залісся», що в Броварському районі на Київщині, до зоологічного заказника «Зубровиця», де створені всі умови для комфортного перебування там тварин. Як показують дані обліку, на Буковині у 2013 році нараховано 32 зубри.

Нагадаємо, державна дача в "Заліссі" існує ще з радянських часів. Раніше там полювали вищі партноменклатурні чиновники СРСР – Микита Хрущов, Леонід Брежнєв, Володимир Щербицький і навіть Фідель Кастро. Державну резиденцію "Залісся" попри указ екс-президента Ющенка так і не реорганізували в національний парк.

Резиденція "Залісся" об'єднує заповідно-мисливські угіддя Державного управління справами у Броварському і Вишгородському районах Київської області, а також частково у Козелецькому районі Чернігівської області.

Загальна площа території - 40 тис гектарів, розділена на чотири лісництва: Заліське, Деснянське, Рожнянське і Літківське. Створена для забезпечення прийняття офіційних делегацій іноземних держав та міжнародних організацій.

У лютому 2014 року активісти та журналісти відвідали Державну резиденцію "Залісся". Хотіли перевірити чи проводились там полювання для Януковича, або його наближених.

На Буковині зубри вперше з'явилися у 1969 році. Найсприятливішою для їх проживання виявилася територія держлісфонду ДП «Сторожинецький лісгосп» та ДП «Берегометський лісгосп». Зважаючи на це, лісівники розпочали будівництво на території Банилівського лісництва ДП «Сторожинецьке ЛГ» вольєру для зубрів площею 80 га.

Територія звіринця має південну експозицію, тут швидше тане сніг і, відповідно, швидше з'являється рослинність. Завдяки цьому зубри харчуватимуться на 90% природними кормами. Також тут протікає струмок, а на випадок засухи лісівники зробили штучну водойму площею 0,25 га.


Немає коментарів: