неділя, 27 квітня 2014 р.

ВИЗНАЧЕНІ ПЕРЕМОЖЦІ XVII МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ ШКІЛЬНИХ МЕДІА

25 квітня в Національній спілці журналістів України відбулося підбиття підсумків XVII Міжнародного конкурсу шкільних медіа та оголошення переможців Конкурсу.
Міжнародний конкурс шкільних медіа (в минулому – Національний конкурс шкільних газет) - найбільша подія шкільних медіа в Україні. Щорічно в Конкурсі беруть участь газети, теле-, фото-, радіорепортажі шкіл, ліцеїв, гімназій, професійно-технічних навчальних закладів з усієї України та інших країн.
Перший конкурс шкільних медіа відбувся в 1997 році. Участь в ньому взяли близько 50 газет зі шкіл м. Миколаєва.
Організаторами Міжнародного конкурсу шкільних медіа є Національна спілка журналістів України, Національна академія педагогічних наук України, Асоціація молодіжної преси України та Коледжу преси та телебачення.

​За 17 років проведення Конкурсу в архівах накопичено 24062 робіт. Серед них – стінні, друковані, електронні видання, телевізійні сюжети, радіопередачі, тисячі фотознімків з України, Росії, Болгарії, Польщі, Грузії, Молдови, Придністров’я, Греції, Білорусі та інших країн світу.

​Близько 60 тисяч учнів, які навчаються в школах та гімназіях, колегіумах та ліцеях, вечірніх школах та школах-інтернатах, у позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах України та інших держав, стали членами редколегій власних видань, теле-, фото- та радіоматеріалів.

​За 17 років проведення Міжнародного конкурсу шкільних медіа звання КРАЩОГО отримали 380 робіт активних юнкорів.

​В 2014 році для участі в Конкурсі було подано 3314 конкурсних робіт, серед яких друковані та стінні газети, Інтернет-видання, теле-, фото- та радіорепортажі тисяч юнкорів.

​За традицією урочисте нагородження переможців Міжнародного конкурсу шкільних медіа відбувалося в Миколаєві в рамках щорічного Міжнародного юнкорівського зльоту. Цього року вперше організаторами було прийнято рішення щодо відміни збору юнкорів в Миколаєві у зв’язку із небезпекою. І хоча всі учасники конфліктів готові були гарантувати безпеку під час перебування юнкорів в Миколаєві, організатори прийняли рішення не ризикувати безпекою дітей – кращих юнкорів не тільки України, але й інших держав. Але, розуміючи важливість Конкурсу для розвитку юнкорівського руху та для всіх юнкорів нашої держави, журі підбило підсумки та визначило переможців, яких буде нагороджено в їх рідних містах.

​Переможцями XVII Міжнародного конкурсу шкільних медіа в 20 номінаціях стали 24 конкурсні роботи з України та Польщі.

Перемогу в номінації «Краще медіа ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа» отримала газета «Кебета», Сумської обласної гімназії-інтернат для талановитих та творчо-обдарованих дітей, м. Суми.

Олег Наливайко, голова Держкомтелерадіо України: «Міжнародний конкурс шкільних медіа посів вагоме місце в розвитку юнкорівських медіа в Україні. Я маю змогу вже багато років спостерігати за рівнем робіт, які беруть участь в Конкурсі, і можу відмітити постійно зростаючий рівень самих шкільних медіа та зростаючий рівень юнкорів. Сьогодні мені, як голові Держкомтелерадіо, особливо приємно спостерігати за кількістю та якістю телевізійних репортажів. Це говорить про те, що українське телебачення буде продовжувати розвиватися і становитиметься ще більш цікавим для глядачів».

Василь Кремень, президент Національної Академії педагогічних наук України: «Розвиток медіа освіти в Україні є сьогодні важливим елементом розвитку суспільства. І тому дуже важливим в цій ситуації стає Міжнародний конкурс шкільних медіа. Адже діти та вчителі, які залученні до створення шкільних медіа є більш підготовленими для впровадження та сприйнятті медіа освіти. Таким чином завдяки Конкурсу ми сьогодні маємо змогу покращувати рівень впровадження медіа освіти та рівень готовності юнкорів та педагогів до сприйняття великої кількості інформації, що наразі заполонила наше життя».

Сергій Томіленко, в.о. голова Національної спілки журналістів України: «Національна спілка журналістів України протягом багатьох років підтримує Міжнародний конкурс шкільних медіа. На сьогодні це єдиний офіційний юнкорівський захід, що підтримує Спілка. Конкурс, який розпочався з кількох десятків стіннівок, зробив величезний внесок у розвиток юнкорівського руху в Україні, адже сьогодні це вже тисячі конкурсних робіт високої якості та різноманітних видів медіа. Кількість та якість робіт говорить про те, що медійна галузь буде розвиватися з кожним роком все більше, адже юнкорівські медіа не тільки виховують майбутніх журналістів, але й підвищують рівень вимог до медіа з боку читачів, глядачів, слухачів. Ми сподіваємося, що з кожним роком учасників Конкурсу буде ставати все більше, і ареал учасників з різних країн також буде збільшуватися. Найближчі країні, які межують з України, вже беруть участь в Конкурсі, тож тепер завдання залучити до участі у Конкурсі учасників з більш віддалених країн. Чи більше юнкори з різних країн будуть спілкуватися між собою – тим більший рівень співпраці між нашими країнами ми матимемо в майбутньому. Адже всі учасники Міжнародного конкурсу шкільних медіа мають активну громадську позицію і напевно будуть лідерами в своїх суспільствах».

Гліб Головченко, президент Міжнародного конкурсу шкільних медіа, Секретар НСЖУ: «Сьогодні як ніколи раніше ми бачимо необхідність свободи слова, дотримання норм журналістської етики та захисту вільних медіа. Тому дуже важливим постає питання відстоювання свободи слова,починаючи зі шкільних медіа. Адже підростаюче покоління українців має вирости з усвідомленням, що медіа повинні бути об’єктивними та неупередженими, що медіа повинні стояти на захисті інтересів суспільства. Тільки маючи таке розуміння у молодих українців, в майбутньому ми зможемо уберегти наше суспільство від переходу медіа на сторону агітації та пропаганди. Рівень сьогоднішніх шкільних медіа та їх зміст дає надію на те, що українські медіа мають майбутнє. Але звертаюсь до всіх дорослих педагогів та нагадую - цензура заборонена в нашій країні Конституцією України і це також розповсюджується на дитячі шкільні видання. Честь та гідність ми повинні виховувати з малечку! Юнкори та шкільні медіа в цілому повинні скористатися часом і разом з країною набути європейські цінності у повсякденному житті. Свобода слова - одна з головних цінностей!».
Переможці XVII Міжнародного конкурсу шкільних медіаКраще медіа ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа Газета «Кебета», Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо-обдарованих дітей, м. СумиКраща шкільна газета ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа Газета «Цвіт нації», Бучацький колегіум ім.. Св. Йосафата, м. Бучач, Тернопільська областьКраща газета ПТНЗ ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа Газета «Ліцеїст», Професійно-будівельний ліцей, м. Комсомольськ, Полтавська областьКраща газета юнкорівського об’єднання ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа Газета «ПАДІЮН-infrom», Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН», м. Ужгород, Закарпатська областьКраще медіа міжнародного учасника ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа. Номінація імені міського голови м. Миколаєва 2000-2013 рр. Володимира Чайки. Газета «Dyzio Gimnazjalista», гімназія №3 імені Августина Блаженного, містоRaciborz, Республіка ПольщаСпеціальна відзнака імені голови Національної спілки журналістів України 1997-2012 рр. Ігоря Лубченка «На захисті свободи слова» Газета «Мариинские ведомости», Одеська Маріїнська гімназія, м. ОдесаКраща газета за змістом ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа - 1-4 класГазета «Невгамовні дітлахи», Криворізька гімназія №127, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

Краща газета за змістом ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа - 5-8 класГазета «Гніздівське гроно», НВК гімназія №14, м. Луцьк, Волинська область

Краща газета за змістом ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа - 9-11 класГазета «Ерудит-times», гімназія «Ерудит», м. КиївКращий автор шкільних медіа ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа - 1-4 клас Сантос Сесилія, 4 Б клас, газета «Наш чудовий 4 Б», Сумська ЗОШ №23, м. Суми

Кращий автор шкільних медіа ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа - 5-8 клас Анна Борзова, лідер 6-І класу, газета «Дзеркало ліцею», школа-ліцей №7, м. Вінниця

Кращий автор шкільних медіа ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа - 9-11 клас Олена Клюс, 10 клас, газета «Шкільний меридіан», Кам’янець-Подільська спеціалізована школа І-ІІІ ступеню №5 з поглибленим вивченням інформатики, м. Кам’янец-Подільський, Хмельницька областьНайоригінальніша газета ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа Газета «Одужуй без пігулок», 3-А клас, Миколаївська спеціалізована школа Академія дитячої творчості, м. МиколаївКраще електронне видання ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіаІнтернет-видання Миколаївської гімназії №2Краща друкована газета ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа Газета «Вітамін-44», ЗОШ №44, м. Дніпродзержинськ, Дніпропетровська областьКраща стінна газета ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа Газета «Велична кобза», Каховська спеціалізована ЗОШ №2 з поглибленим вивченням іноземних мов, м. Каховка, Херсонська областьКраща мультимедійна редакція ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіаМедіа-центр Новоград-Волинського колегіуму, м. Новоград-Волинський, Житомирська областьКращий матеріал на тему євроінтеграції України (за підтримки Представництва ЄС в Україні) Матеріал «Я – європеєць», Аліса Гуменюк, учениця 10 Б класу, газета «Euroworld” Криворізька ЗОШ №114, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська областьВисвітлення теми законності та правопорядку Газета «Портфель», Іванчуківської ЗОШ Ізюмської районної ради Харківської областіВисвітлення міжнародної співпраці України в шкільних медіа Газета «Привет, ребята!», м. Маріуполь, Донецька областьЗа внесок у розвиток освіти Газета «Хвилинка», ЗОШ №77, м. Львів таКиївський професійно-педагогічний Коледж імені А. Макаренка, м. КиївКраще репортажне фото ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа Сарсєнов Даніяр, газета «Большая перемена», ЗОШ №23, м. ЗапоріжжяКращий телерепортаж ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа «Про верблюда», Болдурат Вадим, 10 клас, Пологівська спеціалізована різнопрофільна школа І-ІІІ ступеню №2, м. Пологи, Запорізька областьКращий радіорепортаж ХVІІ Міжнародного конкурсу шкільних медіа Гурток журналістики, редакція MAHGO, Республіканський позашкільний навчальний заклад «Мала Академія Наук учнівської молоді АРК «Шукач», м. Симферопіль, АРК


Немає коментарів: