четвер, 4 липня 2013 р.

ЧЕСНО – ДЕПУТАТАМ: «ВЕРХОВНА РАДА – НЕ КОНСЕРВАТОРІЯ!»

Активісти руху ЧЕСНО поширили серед виборців Києва та відправили 10 «найгіршимкнопкодавам» VII скликання поштові листівки з нагадуванням, що «Верховна Рада – не консерваторія» і підчас голосування можна тиснути лише на 1 клавішу. В останній пленарний тиждень учасники руху ЧЕСНО нагадали народним депутатам про Конституційну вимогу голосувати особисто та закликали припинити ганебну практику«кнопкодавства» у наступній, 3-ій сесії Верховної Ради.

Такі символічні «запрошення до персонального голосування» від власних виборців, парламентських журналістів та громадських активістів отримають народні депутати, які найчастіше потрапляли в об’єктивижурналістів підчас голосування за своїх колег. Це –

«регіонали» Тетяна Бахтеєва, Олександр Васильєв, Борис Дейч, Микола Дмитрук, Олександр Кузьмук, Володимир Медяник, Станіслав Мельник, Михайло Мироненко, Артем Семенюк та Ярослав Сухий.

Окрім вищезгадних депутатів парламентської більшості конституційну вимогу персонального голосування порушують ще 62 «регіонала», а також депутати від інших політичних сил – 7 «комуністів» та 4 «бютівців».

Від початку роботи Верховної Ради VII скликання рух ЧЕСНО зафіксував щонайменше 83 народних депутати, які порушили вимоги Конституції України (ст.84) та Регламенту Верховної Ради України щодо особистого голосування, віддавши свої картки або проголосувавши замість колег.

У травні рух ЧЕСНО закликав Президента України та голів парламентських фракцій скористатися правом законодавчої ініціативи та вжити дієві заходи, аби унеможливити «кнопкодавство» вже у наступній сесії Верховної Ради, запланованій на вересень 2013 р.

 

 

 Немає коментарів: