Це підтвердив представник експортно-інвестиційного фонду Данії (EIFO) Кааре Андреасен під час зустрічі, що відбулася в Києві 28 січня в межах нового Стратегічного партнерства між Данією та Україною на 2025-2028 роки. Будівництво розширення буде прискорено, і завершення проєкту заплановано на кінець 2026 року.
Загальна вартість проєкту складає 450 мільйонів євро, і це є одна з найбільших приватних інвестицій в енергетичний сектор України під час повномасштабного вторгнення.
Одним із ключових елементів угоди є підтримка державного Експортно-інвестиційного фонду Данії (EIFO), який надасть гарантії для кредитних коштів у розмірі 370 мільйонів євро. Це фінансування дозволить придбати 64 вітрові турбіни від світового лідера — компанії Vestas. ДТЕК профінансує решту вартості проєкту власними коштами.
Розширення Тилігульської ВЕС забезпечить збільшення кількості турбін з 19 до 83 та сприятиме зміцненню енергетичної безпеки України. Проєкт дозволить забезпечити електрикою 900 тисяч домогосподарств.
Перша черга проєкту була побудована вже під час повномасштабного вторгнення, і тепер компанія планує суттєво збільшити потужність станції.
Миколаївська ОВА.
Від редакції: Данія дуже добре знається на вітроенергетиці й виробляє 116% своїх щоденних потреб в електроенергії від вітрових турбін. А іноді станом на вечір, вже о 3:00 ночі в п’ятницю, коли попит на електроенергію впадає, ця цифра зростає до 140%.
Тому добре, що Миколаївщині повезло зі стратегічним партнером, який добре знається на використанні альтернативної енергії, морської також.
Немає коментарів: