середа, 3 липня 2024 р.

ЄС та UNDP відновили Миколаївський фаховий коледж фізичної культури© UNDP IN UKRAINE/DMYTRO SAZONOV/ 2024


Після капітального ремонту, проведеного за підтримки Європейського Союзу (ЄС) та Програми розвитку ООН (UNDP), Миколаївський фаховий коледж фізичної культури вперше за три роки відчинив свої двері для учнів.
Завдяки проєкту «EU4UASchools: Build Back Better» 308 українських спортсменів-початківців зможуть продовжити навчання у безпечному та відбудованому просторі.
Відновлення, яке є частиною спільної ініціативи Президентки Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн та Першої леді України Олени Зеленської, дало змогу 308 студентам і 92 викладачам повернутися до занять наживо, що є вкрай важливим для професійних спортсменів. Це вже 18-й навчальний заклад, відновлений в межах проєкту «EU4UASchools: Build Back Better».

Коледж відомий підготовкою професійних спортсменів і спортсменок, серед яких чемпіони світу, як-от Ольга Харлан (фехтування), Олександр Сатін (стрибки на батуті), Олена Хомрова (фехтування) та Олег Машкін (бокс). Загалом 30 випускників коледжу брали участь у літніх і зимових Олімпійських іграх. Із початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну заклад зазнав серйозних руйнувань. Вибухова хвиля пошкодила фасад, дах, стіни, підлогу, вікна та внутрішні двері, залишивши коледж частково зруйнованим.

Спільними зусиллями ЄС та UNDP тут провели капітальний ремонт за принципом «Відбудувати краще, ніж було», створивши безпечне та комфортне середовище для навчання з урахуванням стандартів енергоефективності, сталого розвитку та інклюзивності. В межах ініціативи замінили стелю та підлогу, облаштували укриття, встановили нові вікна та двері, відремонтували вбиральні, оновили фасад та покрівлю, а також переобладнали тренувальні зали. Після капітального ремонту нове покоління спортсменів зможе надалі тренуватися в сучасних й оновлених класах.

Генеральний директор Генерального директорату Європейської Комісії з питань цивільного захисту та гуманітарної підтримки Мачей Поповскі наголосив на непохитній відданості Європейського Союзу надавати українським дітям освіту в безпечному та сприятливому середовищі. «Освіта — наріжний камінь майбутнього України. З кожною відбудованою школою та поверненням кожної дитини до класу ми робимо крок до успішного майбутнього цієї дитини, України та Європи. Тому Європейський Союз у співпраці з такими партнерами, як UNDP, не залишає каменя на камені, щоб діти в Україні могли навчатися і, у випадку цього ліцею в Миколаєві, продовжувати займатися спортом. Упевнений, що незабаром ми побачимо їхні досягнення на спортивних майданчиках і аренах світу», — сказав він.

Постійний представник UNDP в Україні Яко Сільє наголосив на важливості проєкту в контексті загального процесу відновлення України. «Модернізований коледж — більше, ніж просто будівля; це свідчення відбудови України, можливе завдяки нашій співпраці з Урядом України та Європейським Союзом. Він символізує нашу віру в майбутнє України, зокрема у її спортивні досягнення, — сказав він. — Завдяки цьому проєкту ми прагнемо допомогти понад 27 000 учнів повернутися до своїх шкіл».

Для довідки

Коледж відремонтовано в межах проєкту «EU4UASchools: Build Back Better», який реалізується UNDP в Україні за фінансової підтримки ЄС.

Проєкт спрямований на проведення ремонту 66 та переобладнання 112 закладів освіти в 11 областях України: Житомирській, Дніпропетровській, Миколаївській, Рівненській, Одеській, Закарпатській, Хмельницькій, Черкаській, Львівській, Кіровоградській та Полтавській.

Ремонт пошкоджених будівель, обраних за погодженням із Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, включає легкі та середні ремонтні роботи в школах із рівнем пошкоджень 60% або менше та передбачає заміну вікон, ремонт даху і санітарних приміщень, реконструкцію укриттів, а також інші невідкладні та важливі роботи.САЙТИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ European Union|
European Commission


Немає коментарів: