четвер, 11 липня 2024 р.

Німеччина та ЄС профінансували закупівлю 31 «Соціального таксі» для громад дев’яти областей України


© EUROPEAN UNION, 2024


Громади Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської та Чернігівської областей отримали 16 спеціалізованих автомобілів для перевезення маломобільних людей. Запровадження послуги «Соціальне таксі» сприятиме усуненню бар’єрів і створенню інклюзивного середовища для всіх мешканців громад.

Церемонія передачі відбулась 9 липня у Києві за участі представників Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Представництва ЄС в Україні, GIZ та місцевих громад.

В Україні зростає кількість ветеранів і цивільних, які зазнали травмувань унаслідок бойових дій, тому створення безбар'єрного середовища є важливим завданням територіальних громад і держави загалом.

Послуга «Соціальне таксі» призначена для мешканців громад, які за станом здоров’я не можуть користуватися громадським транспортом, а також літніх людей. Завдяки такому авто вони зможуть дістатися до державних спеціалізованих закладів, комунальних і медичних установ та інших місць для отримання необхідної допомоги та послуг.

Передача спеціалізованого транспорту є завершальним етапом комплексної підтримки громад зі створення служби «Соціальне таксі»: від аналізу потреб різних категорій громадян, розробки положення про роботу служби, алгоритмів надання послуги до її подальшого масштабування.

«Проєкт соціального таксі розроблений з урахуванням особливих потреб вразливих категорій громадян України в партнерських громадах поблизу лінії зіткнення. Ми сподіваємося, що він допоможе громадянам краще долати труднощі, спричинені війною. Чим стійкішим буде населення України, тим краще країна зможе протистояти російській агресії, відновитися та відбудовуватися після неї», - прокоментував Мартін Брейтмаєр, заступник керівника відділу співробітництва Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні.

Спеціалізовані автомобілі також можуть бути використані для евакуації людей з обмеженими фізичними можливостями.

«Наша громада знаходиться майже на лінії фронту. Адже до окупованої території Херсонщини через річку Дніпро всього 10-15 км. Наразі ворог вже шостий день обстрілює одне степове село нашої громади. Ми отримали спеціалізований автомобіль ще на початку червня та використовуємо його, як для надання послуги «Соціальне таксі», так і для евакуації. Цей автомобіль вже врятував життя близько 100 мешканцям громади. Вдячний за це нашим партнерам», - сказав Андрій Селецький, начальник Нововоронцовської селищної військової адміністрації Херсонської області.

Автомобілі закуплені у межах «Спеціальної програми підтримки України /EU4ResilientRegions» та здійснена Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH) за фінансування уряду Німеччини та Європейського Союзу.

«Передача «Соціальних таксі» є частиною спеціальної програми з посилення стійкості регіональних громад і відповідає ширшій меті ЄС щодо підтримки інклюзивного суспільства. Ці автівки допоможуть покращити доступ до базових адміністративних, соціальних та медичних послуг для маломобільних людей», - зазначив Штефан Шльойнінг, керівник програм співробітництва Представництва ЄС в Україні.

Всього закуплено 31 спеціалізований автомобіль для громад в 9 областях України, з них 16 передані громадам під час офіційної церемонії у Києві, решта буде передана громадам до кінця липня 2024 року. 29 транспортних засобів закуплені за кошти уряду Німеччини та 2 - Європейського Союзу.


Немає коментарів: