неділя, 30 червня 2024 р.

Новини деколонізації

Вчора Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила важливу й розлогу резолюцію щодо 10 років російської агресії проти України. Там є багато цікавого, але процитую три пункти, що стосуються деколонізації РФ:

32. Рішуче засуджуючи утиски та грубі порушення прав численних корінних народів у Російській Федерації. Ці колонізовані народи насильно русифіковуються, піддаються репресіям і дискримінації, позбавляються їхніх міжнародно визнаних людських, культурних, мовних та економічних прав. Вони також масово мобілізовуються для участі в агресивній війні Росії проти України, зазнаючи непропорційно високих військових втрат.
47. Враховуючи системну політику порушення прав людини і народів у Російській Федерації на шкоду її корінним народам, визнає цю політику колоніалістською та такою, що порушує основні декларації ООН і, посилюючи Резолюцію Європейського Парламенту від 29 лютого 2024 року (2024/2579) та Резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи від 17 квітня 2024 року (2540/2024), визнає, що деколонізація Російської Федерації є необхідною умовою для сталого миру.
Парламентська асамблея ОБСЄ:
64. Вимагає від Російської Федерації негайно та безумовно звільнити <...> усіх національних активістів і правозахисників колонізованих корінних народів Російської Федерації <...>.
Кінець цитат.
Передусім хочу щиро подякувати народним депутатам Nikita Poturaev, Артуру Герасимову, Ярослав Юрчишин та всім членам української парламентської делегації.
Імперія має припинити існування. Немає іншого способу забезпечити сталий мир. Світ поступово це визнає. Експертні висновки стають частиною політичних декларацій. Рядки документів озвучуються політичними лідерами ключових країн. Поступово наростає спільне розуміння подальших кроків. Цей процес дуже повільний, але Україна має його очолити, і це врешті призведе до Перемоги, встановлення сталого миру і формування нової системи міжнародної безпеки.
В.Пекар.


Немає коментарів: