понеділок, 17 червня 2024 р.

Конференція про війну та мир в Україні відбулась у Швейцарії
У Швейцарії відбувся Глобальний саміт миру. Велика політична подія, яка показала згуртованість світу довкола України. Безпрецедентна кількість учасників — 101. РФ не запрошували, але її сателіти по світу (Північна Корея) та СНД (Казахстан+Киргизстан та Узбекистан) теж проігнорували, як й Китай.
На саміті вдалося узгодити спільну позицію за трьома пунктами Формули миру Президента:

— Ядерна безпека: зокрема, Запорізька АЕС має бути під контролем України та МАГАТЕ.
— Продовольча безпека світу залежить від безпеки в Чорному та Азовському морях. Напади на цивільні порти та їх інфраструктуру є неприйнятними.
— Військовополонених треба обміняти за формулою «всіх на всіх». Депортованих цивільних та викрадених дітей росія також має повернути.

Вперше в історії світ обʼєднався заради України та миру, який можливий лише на основі міжнародного права і Статуту ООН. Саміт дав сигнал росії, що всі її плани будуть розбиті об світову єдність.

Спільне комюніке про основи миру.


По-перше, будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним, надійно охоронятися та не шкодити довкіллю. Українські атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька атомна електростанція, повинні працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під її наглядом.
Будь-яка загроза або використання ядерної зброї в контексті війни в Україні є недопустимими.

По-друге, глобальна продовольча безпека залежить від безперебійного виробництва та постачання продуктів харчування. У зв’язку з цим вільне, повне та безпечне торговельне судноплавство, а також доступ до морських портів на Чорному та Азовському морях є надзвичайно важливими. Напади на торговельні судна в портах і на всьому маршруті, а також на цивільні порти та цивільну портову інфраструктуру є неприйнятними.
Продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю. Українська сільськогосподарська продукція має безпечно та вільно постачатися зацікавленим третім країнам.

По-третє, усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Усі депортовані та незаконно переміщені українські діти та всі інші українські незаконно утримувані цивільні особи мають бути повернуті в Україну.

https://www.president.gov.ua/news/spilne-komyunike-pro-osnovi-miru-91581


Немає коментарів: