вівторок, 26 березня 2024 р.

ЗСУ вдарили по кораблю «Костянтин Ольшанський» ракетою «Нептун»

У ВМС повідомили, що ЗСУ атакували корабель «Костянтин Ольшанський» українським «Нептуном». Ушкодження судна уточнюються.

Про це в ефірі FREEДOM розповів речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

За його словами, атакований ЗСУ корабель «Костянтин Ольшанський» Росія вкрала в України у 2014 році під час окупації Криму. Він 9 років стояв у бухті, окупанти його почали розбирати на запчастини. На 10 рік війни вороги зрозуміли, що в них закінчуються великі десантні кораблі, тож протягом року його відновили.

При цьому вони хотіли видати, що нібито відновили зі «своїх» великих десантних кораблів, наприклад, раніше пошкоджений Україною корабель «Мінськ» або «Оленьогірський гірник». Адже там ушкодження такі, що їхнє відновлення стоїть під великим питанням.

«Корабль цей мав використовуватися Україною. Тому було ухвалено рішення про ураження його нашим «Нептуном», – сказав Плетенчук.

Що відомо про пошкодження корабля «Костянтин Ольшанський»

Дмитро Плетенчук зазначив, що ступінь пошкоджень ураженого корабля наразі визначається. Однак він точно був уражений і наразі небоєздатний.

Варто зауважити, що ворогові було досить складно відновити його для використання. За даними українських ЗМІ у 2014 році, коли Росія розпочала захоплення Криму, наші моряки на «Костянтині Ольшанському» встигли вивести з ладу як мінімум окремі бортові системи та мінімум один із двигунів.

А російські джерела взагалі говорили про те, що на «Ольшанському» було повністю виведено з ладу всю силову установку, тобто обидва дизельні двигуни 16ZV/40/48 польського виробництва, кожен з яких має потужність 21 тисячу кінських сил.

Коли окупанти повідомили про наміри відновити корабель у 2023 році, українські аналітичні видання, що спеціалізуються на військовій тематиці, сумнівалися, чи ворог піде на такий крок. Однак, очевидно від розпачу, росіяни зважилися на відновлення «Ольшанського», що добряче влетіло їм у копійчину. А тепер цей корабель знову уражений ЗСУ.

Плетенчук додав, що уражені раніше великі десантні кораблі «Азов» та «Ямал» не зможуть виконувати бойові завдання найближчим часом, як і «Іван Хурс».


Немає коментарів: