середа, 20 грудня 2023 р.

Пригоди з укриттями в Одесі - продовжуютьсяЕмоції, яки з'являються останні 22 місяці з приводу укриттів від ворожих ракет та снарядів в містах України - це взагалі окремий світ. 

Коли ми почали їх шукати й спускатись після сигналу тривоги - це було стресом. Від найближчого до мене у Миколаєві не могли знайти ключа. Потім виявилось, що равін поїхав в евакуацію з родиною, а ключа не залишив,

бо він там ніби ремонт робив. На другий день додались відчуття, коли проводили певний час у вогкому, та геть не пристосованому підвалі "хрущовки"?!

Потім були поодинокі громадські ініціативи з облаштування укриттів. Навіть міські бюджети на 2-й рік війни почали вкладати в облаштування сховищ для цивільного населення. 

Згодом почались фотосесії міських голів з чиновниками у відреставрований підвалах.

Кабмін днями відрапортував що в Дії можна мапу з укриттями побачити. Ох уж ця комунікація через застосунок?! За тиждень після зникнення з ефіру одного з найбільших операторів мобільного зв'язку...

Тут колега з Одеси звернув увагу місцевої влади на факт НЕ допуску в ніби обладнане укриття під час тривог. І опублікував переписку.Є в Одесі величезний мікрорайон, хоча він як окреме місто виглядає: бо за Пересипом. По старому: ПосКот. Будинки там майже всі побудовані у часи "розвитого соціалізму", в більшості немає ніяких підвалів. Ну й укриття - теж не побудовані. Мешканців, кажуть більше 200k.

Є в районі обласна лікарня. В ній - побудовано за проєктом й відремонтовано укриття від бомб та ракет. Але не З лікарні людей, мешканців мікрорайону не пускають. Про це Антон Терехов й написав в міськраду Одеси. Чому?

Отримав відповідь: що можна ходити в "найпростіші укриття", підвали. А так, комунальний заклад "обласна лікарня" має забезпечувати сховищем в першу чергу своїх пацієнтів. 

Отакий принцип. 

Одне якісне (ніби) бомбосховище в мікрорайоні, але ви ходіть у "найпростіші укриття"! Цинізм - наше все!

Як й відсилання голови Кабміну весь час до Дії, яка вже "розпухла" від популістичних обіцянок уряду. Пікантність одеського випадку ще в тому, що діючий міський голова Труханов, двічі обирався саме по цьому мікрорайону в народні депутати. Мав би знати стан свого округу. І щось робити!

Згадок, про будівництво нових бомбосховищ в Одесі  ми не зустріли. Ті, декілька що поставили біля шкіл на протилежному кінці міста мають протиосколковий профіль.

С.Лиманов.
Немає коментарів: