субота, 23 грудня 2023 р.

ЄС додатково надсилає Україні 500 електрогенераторівДля посилення енергетичної стійкості України ЄС мобілізує зі своїх стратегічних резервів rescEU додаткові 500 електрогенераторів.

Тривалі жорстокі атаки Росії зробили українську енергетичну інфраструктуру крихкою. Всупереч зусиллям місцевих органів влади, неможливо протягом року відновити всі зруйновані мережі.

Залучені з розташованих у Польщі резервів ЄС rescEU для надзвичайних ситуацій генератори ранжуються від малих 12,5 кВА до великих 1000 кВА і здатні постачати енергію цілим лікарням у випадку відключення електроенергії. Фінансова вартість 500 електрогенераторів, що надсилаються Україні, складає 16,5 млн євро. Генератори надаватимуться різним українським міністерствам. Мета полягає у забезпеченні достатнього постачання електроенергії протягом холодних і темних місяців, а також підтримки роботи таких життєво важливих служб, як лікарні та водоочищувальні й теплові станції. Наприклад, 40 із 500 генераторів призначені для шкіл.

Разом із цим новим залученням, Україні надіслано понад 5 500 електрогенераторів через Механізм цивільного захисту ЄС, який включає пропозиції як від країн-членів ЄС, так і 2 178 пропозицій із власних, призначених для додаткового рівня захисту резервів ЄС rescEU. Окрім генераторів, ЄС постачає в Україну й інші життєво важливі енергоносії, такі як трансформатори, автотрансформатори, високовольтне обладнання та світлодіодні лампи.

Комісар ЄС з управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич сказав з цього приводу: "Минулого року ми стали свідками спроби РФ бомбити Україну в період холоду і темряви. Їм це не вдалося тоді, і не вдасться зараз. Стійкість України у цій безглуздій війні не має собі рівних, але українці не стоять наодинці в цій боротьбі. ЄС працює пліч-о-пліч з українською владою, щоб направляти найнеобхідніші екстрені поставки в країну з першого дня. Зараз ми мобілізуємо додаткові 500 електрогенераторів з наших енергетичних запасів rescEU для підтримки енергетичної системи України в суворі зимові місяці».

Для довідки

Війна Росії проти України підвела країну до межі гуманітарної катастрофи. У відповідь ЄС мобілізував усі свої наявні ресурси, щоби допомогти Україні у надзвичайній ситуації.

Відповідь на кризову ситуацію у зв'язку з війною в Україні є найбільшою, найскладнішою та найдовшою за тривалістю операцією, яка будь-коли проводилася через Механізм цивільного захисту ЄС. Всі 27 країн ЄС, а також Норвегія, Туреччина, Північна Македонія, Ісландія та Сербія запропонували матеріальну допомогу: від медикаментів та предметів для укриття до транспортних засобів та енергетичного обладнання. Через цей Механізм Україна досі отримала понад 98 000 тон допомоги.

Крім того, у межах rescEU ЄС мобілізував допомогу зі своїх медичних резервів, резервів ХБРЯ та укриття, а також енергетичних резервів, розташованих у Бельгії, Німеччині, Данії, Греції, Угорщині, Нідерландах, Польщі, Румунії, Швеції, Словенії, та з резерву приватного сектора rescEU, розташованого у Бельгії та Польщі.

ЄС також координує рейси медичної евакуації для перевезення пацієнтів на лікування у європейських лікарнях. Понад 2 900 українських пацієнтів було евакуйовано у 22 європейські країни.

Загальна фінансова вартість підтримки, наданої через Механізм цивільного захисту ЄС, складає 796 млн євро.Немає коментарів: