неділя, 26 листопада 2023 р.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв Голодомору 1932-1933рр.Виставка - реквієм "Незламні Голодомором "  

Це ще одна сторінка страшної історії українського народу, масового жорстокого знищення мільонів людей.

У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори

1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. 

Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Влада заздалегідь почала готуватися до голодоморних подій. Було наказано знищувати диких тварин в лісах, бездомних тварин, щоб не було можливості палювати та здобувати їжу. У людей окрім їжі, зерна та госппродуктів забирали все, що можна було виміняти на їжу: одяг, посуд, предмети побуту. 

Основною їжею були коріння, лушпиння, жмих, рослини, гризуни, навіть шкіряні предмети одягу (чоботи, ремені). Були зафіксовані випадки канібалізму.


Керівництво Радянського Союзу, маючи намір знищити частину українців, офіційно заперечувало факт масової смертності в Україні від голоду в 1932–1933 роках. Лікарям забороняли писати в документах про смерть основну причину - голод. 

Тільки з початку незалежності ми отримали можливість досліджувати ці події, оприлюднювати все більше інформації та вшановувати пам'ять жертв мільйонів українців.


В цей день запроваджено традицію запалювати свічку, яку запропонував американський та український історик, дослідник Голодомору в Україні Джеймс Мейс у 2003-му році.

Я сьогодні скуштувала коржики з бузиною, млинці з насіння винограду, маторженики та компот з буряка та вишні... 

Такі "голодні рецепти" були зібрані через історії від мешканців Одеської області.


Ми пам’ятаємо…🕯

Г.Шестакова.Немає коментарів: