пʼятниця, 6 жовтня 2023 р.

Фестиваль на честь земляка
У Первомайську, що на Миколаївщині 4 листопада відбудеться «Вінграновський ART FEST» — фестиваль, присвячений творчості геніального українського митця Миколи Вінграновського, який народився в цьому місті.

Про це повідомило «Гард.City».

У рамках фестивалю відбудуться зустрічі зі знаковими постатями української культури, художня виставка, літературні читання, музичний перформанс, драматична вистава, гутірки, лекції та кінопоказ.

Як відомо, мета фестивалю не розважальна, а просвітницька і благодійна — під час його проведення організатори збиратимуть донати на потреби оборони України.

Організаторами виступили творці фестивалю Тараса Шевченка «Ше.Fest», Благодійний фонд «Янголи нескорених», ПМДГО «СВІТ», БФ «Первомайщина — наш оберіг».

Режисер та автор ідеї Олександр Висоцький розповів, що цей фестиваль — це духовна і смислова деокупація та деколонізація українського півдня.


«Дивно навіть не те, що «Вінграновський ART FEST» започатковується у 2023 році, в час гарячої війни. Дивно, чому такої події не сталося раніше, чому в місті, де народився Микола Степанович, досі немає пам’ятника митцю? Дивує, чому велика частина земляків поета, і українців загалом, не знають, хто такий Вінграновський», — сказав Олександр Висоцький.

Вхід на всі локації вільний. Дотримання норм безпеки військового часу є обов’язковими.


«Микола Вінграновський — поет, кінорежисер, актор, дитячий письменник, прозаїк, громадсько-політичний діяч і українець, є продовжувачем і послідовником Шевченка, учнем Довженка, побратимом дисидентів-шістдесятників. Та попри все він є ні на кого не схожим і самобутнім. Мова підкоряється йому так, наче він її сотворив», — йдеться в повідомленні.


Немає коментарів: