пʼятницю, 22 вересня 2023 р.

Єврокомісія виплачує наступні 1,5 млрд євро допомоги Україні

 

Сьогодні Європейська Комісія виплатила 1,5 млрд євро в межах пакету для України «Макрофінансова допомога +» в обсязі до 18 млрд євро. За допомогою цього інструменту ЄС прагне допомогти Україні покрити її нагальні фінансові потреби, забезпечивши стабільну, передбачувану та значну фінансову підтримку у 2023 році. Разом із сьогоднішньою виплатою Україна цьогоріч загалом отримала 13,5 млрд євро в межах «Макрофінансової допомоги +».

Ця підтримка допоможе Україні продовжувати виплачувати заробітні плати та пенсії, а також підтримувати роботу основних державних служб, як-от лікарні, школи та житло для переселенців. Вона також дозволить Україні підтримувати макроекономічну стабільність і відновлювати об’єкти критичної інфраструктури, зруйновані Росією в ході її агресивної війни, а саме енергетичну інфраструктуру, системи водопостачання, транспортні мережі, дороги і мости.

Сьогоднішні кошти надійшли після того, як 25 липня Єврокомісія визнала, що Україна продовжує забезпечувати задовільний прогрес у виконанні узгоджених політичних умов і дотримується вимог щодо звітності, які спрямовані на забезпечення прозорого й ефективного використання коштів. Україна досягла значного прогресу у зміцненні фінансової стабільності, посиленні дотримання принципу верховенства права, вдосконаленні газової системи, заохоченні енергоефективності та покращенні бізнес-клімату.

Про це заявила Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн: «Лише цього року ми виплатили 13,5 млрд євро, аби допомогти Україні підтримувати роботу лікарень, шкіл та інших служб. Місяць за місяцем наша постійна підтримка також допомагає Україні виплачувати заробітні плати та пенсії. Ця швидка та гнучка допомога адаптована до потреб країни, а також сприяє трансформаційним реформам в Україні. Наше зобов'язання підтримувати Україну є непохитним, і ми продовжуватимемо виконувати свою роль у відбудові сучасної та процвітаючої країни».

Загалом, із початку війни підтримка України та українців становила близько 81 млрд євро. Це включає фінансову, гуманітарну, надзвичайну бюджетну та військову підтримку України з боку ЄС, країн-членів та європейських фінансових інституцій, а також ресурси, надані для допомоги країнам-членам у задоволенні потреб українців, які рятуються від війни. Більше інформації можна знайти у цьому інформаційному бюлетені.

20 червня Єврокомісія запропонувала створити спеціальний Механізм для надання узгодженої, передбачуваної та гнучкої підтримки Україні на період 2024-2027 років загальним обсягом до 50 млрд євро.


Немає коментарів: