вівторок, 8 серпня 2023 р.

МІШЕНЕЙ НА ЧОРНОМУ МОРІ ПОМЕНШАЛО, ЗАРАЗ В МОРІ ЛИШЕ ЧОТИРИ КОРАБЛІ
Українська розвідка також не спостерігає ракетоносіїв. Про це на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса розповів Дмитро Плетенчук, речник Військово-Морських Сил України ЗСУ.

Він зазначив, що ситуація на Чорному морі останнім часом досить стабільна, проте є кілька відмінностей.

“Перша відмінність – окупанти зменшили присутність своїх кораблів, зараз їх лише чотири в морі і жодного ракетоносія, один зараз ремонтується. Але ми спостерігається підвищення активності так званої прикордонної служби росіії у керченській протоці, там зараз сім кораблів та сім катерів, ще три одиниці в Азовському морі”, – розповів офіцер.

Він додав, що влада України ще 20 липня попереджала, що Керченська протока – це небезпечна ділянка для судноплавства.

“Але окупанти до цих попереджень не прислухалися, тому і стався інцидент з великим десантним кораблем “Оленегорський горняк”. За нашою інформацією, зараз він бореться за живучість корабля. І саме через його ураження цього корабля росіяни перестали використовувати такі кораблі як пороми для перевезення цивільного населення”, – зазначив офіцер.

Він додав, що росіяни почали використовувати в такий спосіб кораблі через ураження керченського мосту, який є одним зі шляхів постачання для південної групи військ росії.

“Є такий вираз – Крим буде або українським, або безлюдним. А сучасний флот рф повторить долю свого попередника у Кримській війні 1853-1856 років”, – зазначив Плетенчук.Читайте більше: https://mediacenter.org.ua/uk/noviniНемає коментарів: