неділю, 16 липня 2023 р.

"Містерії" після смерті митця20 липня о 14.00 запрошуємо до Миколаївського обласного краєзнавчого музею на відкриття виставки «Містерії Володимира Якубовського» - першої персональної виставки художника, створеної після передачі родиною до музею 24 його картин та 2 скульптур. Це виставка - бесіда з відвідувачем про минуле й майбутнє, про українську історію й традиції, свободу вибору, мінливість сьогодення, про буття й вічні людські цінності. 
Володимир Якубовський (15.01.1961 – 27.06. 2022) - художник, живописець, графік, скульптор. Народився у м. Миколаєві в українській родині. З дитинства захоплювався малюванням та фотографуванням, навчався в ізостудії під керівництвом відомого колориста Р. Я. Вайнштока. Після закінчення школи поступив до Харківського державного художнього училища, яке закінчив 1981 року за спеціальністю «художник-оформлювач спектаклю (декоратор)». 
Працював у Миколаївському академічному обласному театрі ляльок, художником на Миколаївському суднобудівному заводі. Був ліквідатором Чорнобильської катастрофи. Брав участь у художніх виставках, присвячених пам’яті Р. Я. Вайнштока. Творчий спадок митця складають близько 200 мальованих полотен, 50 графічних монохромів, 300 скульптурних фігур і композицій з мармуру, пісковику, граніту, базальту, гіпсу, деревини. Працював у різних напрямках: натюрморт, пейзаж, портрет, жанрові композиції, а також поєднував портретний живопис і натюрморт з пейзажем. Сферою інтересів були сакральні місця рідного краю, міфи, орнаменти, знаки та символи. Володимир Іванович був закоханий у народні легенди, казки та байки, мотиви яких використовував у своїй творчості.


Немає коментарів: