субота, 1 липня 2023 р.

Ветеранам допоможуть помічників
Мінветеранів з 1 липня починає впроваджувати інститут помічника ветерана у чотирьох пілотних регіонах
Майбутніх помічників ветерана готуватимуть у центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. Один із таких центрів уже відкрито в м. Дніпро на базі Університету митної справи та фінансів."Інститут помічника ветерана функціонуватиме за принципом "рівний – рівному". До обов'язків помічника входитиме індивідуальний професійний супровід ветеранів у межах переходу від військової служби до цивільного життя.

Йдеться про консультування, організаційну роботу, представлення інтересів тощо. Простою мовою – це спрямування та допомога в отриманні довідок, допомога в тому, де і як пройти програми підвищення кваліфікації або, наприклад, отримати підтвердження сертифікатом наявних навичок, куди працевлаштуватись та багато інших послуг", зазначила Юлія Лапутіна.


Як це працює?


На рівні районів створять сервісні центри, які надаватимуть ветеранам послуги, зокрема і в електронному форматі. Міністерство підписало також меморандум з асоціацією ЦНАПів, аби там створили вікно для ветеранів.

Спочатку помічників буде чотириста. Їх підготують і навчать.

Лапутіна зазначила, що пріоритетом є те, що помічники будуть саме з числа ветеранів або членів родин, "тому що це люди, які будуть працювати за принципом "рівний — рівному".

Помічник, зокрема, допоможе правильно звернутися до відповідної інституції по відповідну довідку, отримати допомогу.


"Тобто вони знатимуть проблеми ветеранів. Але треба їм трошки додати навичок і комунікаційних, і інформаційних, щоб повністю володіли нормативно-правовою базою, переліком послуг і т. ін. І я думаю, що з осені цього року проєкт вже запуститься, вже помічники ветерана будуть зустрічати", наголосила Юлія Лапутіна.


@yurgazeta


Немає коментарів: