четвер, 29 червня 2023 р.

ЄС відзначає зрушення та значний внесок у розвиток професійно-технічної освіти в Україні
27 червня Програма EU4Skills, яка спрямована на модернізацію професійно-технічної освіти в Україні як на національному, так і на регіональному рівнях, провела заключний захід, щоб презентувати результати. Захід зібрав понад 100 представників міністерств, установ, обласних управлінь освіти, навчально-методичних центрів, керівників профтехів, роботодавців та громадських організацій, які активно долучилися до впровадження реформи. 3,5-річна Програма EU4Skills, що впроваджувалася за підтримки ЄС і його держав-членів Німеччини, Фінляндії, Польщі та Естонії, успішно завершила свою місію, залишивши вагомий слід у розвитку та вдосконаленні професійної освіти в Україні.

«ЄС продовжує підтримувати реформи в освіті. Наші зусилля щодо підтримки професійно-технічної освіти дали значні результати, і ми залишаємося відданими подальшій підтримці України у стабілізації системи освіти та забезпеченні кваліфікованою робочою силою для процесу відновлення, тим самим полегшуючи шлях України до Європейського Союзу», – зазначив Фредерік Куне, керівник відділу співробітництва Європейського Союзу в Україні.

EU4Skills відіграла ключову роль у забезпеченні профтехів 300 генераторами, ІТ-обладнанням і підручниками. Таким чином EU4Skills сприяла отриманню нових навичок, уможливлюючи безперервний навчальний процес в умовах війни. Інший напрям роботи – підтримка у забезпеченні кваліфікованої робочої сили для процесу відновлення України. Також EU4Skills розробила 20 онлайн-курсів для навчання конкретним компетенціям, необхідним для відновлення. Протягом перших трьох місяців 2023 року понад 10 000 осіб зареєструвалися на ці курси, понад 8 000 – успішно їх завершили. Ці курси відіграють важливу роль у підвищенні кваліфікації робочої сили та підготовці людей до ринку праці, що змінюється.

Орім того, EU4Skills сприяла розробці нового законодавства, запропонувала інноваційні механізми фінансування сектору, запровадила нові підходи до розробки стандартів і забезпечення якості. Крім того, Програма розробила та впровадила інформаційну систему управління освітою, що сприятиме прозорості та ефективності управління даними та прийняттю обґрунтованих рішень щодо політики розвитку профтехосвіти як на національному, так і на регіональному рівнях. Запроваджено онлайн-модуль для вступників у заклади профтехосвіти.

«Програма EU4Skills заклала міцний фундамент для розвитку професійної освіти в Україні. Разом ми змогли створити освітні стандарти європейського рівня та змотивувати керівників і педагогів профтехів розвиватись і розвивати сферу, в якій вони працюють. Це впевнений крок на шляху перетворення закладів професійної освіти потужні освітні центри, в яких навчатимуться професіонали своєї справи», – зазначив Дмитро Завгородній, заступник Міністра Міністерства освіти та науки України.

Усвідомлюючи важливість гендерної рівності, EU4Skills розробила комплексну національну гендерну дорожню карту та регіональні плани. Крім того, Програма розширила підтримку на регіональному рівні, включно з наданням обладнання та організацією навчання для керівників та вчителів закладів. Мета такої підтримки – розширити можливості студентів профтехів, що дозволить їм, у свою чергу, здобувати нові професії та знаходити можливості для працевлаштування.

Щоб задовольнити потреби ринку праці, EU4Skills розробила та поширила відповідну методологію по всій Україні, яка уможливлює збір та аналіз потреб роботодавців. Крім того, EU4Skills сприяла запровадженню короткострокових курсів для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), молоді та безробітних.

Під час повномасштабної війни EU4Skills відіграла ключову роль у підтримці профтехів, сприяючи впровадженню змішаного та дистанційного навчання, надала необхідні ресурси та обладнання, зокрема 20 ІТ кабінетів. Крім того, були розподілені генератори, щоб забезпечити безперебійне електропостачання як діючих, так і переміщениих закладів, дозволяючи вчителям і учням збиратися разом у приміщенні школи. Крім того, EU4Skills вирішувала проблеми, з якими стикається офлайн-освіта, запроваджуючи нові цифрові інструменти та навчальні програми. У межах Програми понад 2500 вчителів змогли вдосконалити цифрові навички, що дало їм змогу краще орієнтуватися в різних аспектах дистанційного навчання.

Щоб задовольнити зростаючий попит на цифровий контент, EU4Skills розробила понад 50 діджитал-курсів та електронних навчальних матеріалів, які доступні на платформі електронного навчання proftechosvita. Курси можуть пройти не лише студенти профтехів, але й всі охочі. Крім того, EU4Skills створив онлайн-програму самонавчання, розроблену спеціально для вчителів і керівників закладів. Програма надає їм необхідні знання та навички для адаптації до поточної ситуації. Ці ініціативи мали значний вплив, дозволивши закладам подолати труднощі та продовжити надавати якісну освіту студентам по всій Україні.

Довідкова інформація:

EU4Skills – це програма підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні. Програму підтримують ЄС та його країни-члени: Німеччина, Фінляндія, Польща та Естонія. Мета програми – модернізувати обрані заклади профтехосвіти, провести навчання керівників закладів та викладачів у 7 пілотних областях: Вінницькій, Полтавській, Запорізькій, Рівненській, Львівській, Миколаївській та Чернівецькій. Тривалість: 2019-2023 рр. Програму в Україні реалізують Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) та Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW).

Захист даних
Політика конфіденційності
Cookie policy
Сервіс Europa Analitycs
Мовна політика
Правове застереження
Доступість
Логін


Немає коментарів: