середу, 24 травня 2023 р.

ПАРЄ визнала геноцидом депортацію українських дітей до Росії


Щасливий кінець сумної історії


“Мама померла, а мене хотіли вивезти до Росії”, історія маленького Іллі з Маріуполя, яка вразила всю країну. Від обстрілів загинула мама, він із пораненнями опинився у лікарні в ДНР, далі Іллю планували вивезти в РФ. Однак бабуся хлопця, яка мешкає в Ужгороді, побачила інтервʼю, яке хлопець дав місцевому ТБ, відшукала онука і змогла забрати з окупованого Донецька до себе на Закарпаття.
А скільки осиротілих (і не лише) дітей, яким пощастило менше? Яких нахабно викрала Росія? Український омбудсмен наводить кількість 150 тисяч неповнолітніх, які, ймовірно, вивезені окупантами за межі України. Російську оцінку у понад 700 тисяч дітей, утримуваних на території ворога, він називає перебільшеною.

Історичне рішення ПАРЄ

На щастя, світова спільнота реагує на ці злочини росіян. Приміром, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, яка визнає геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей і дорослих на територію РФ. Документ ухвалили на весняній сесії ПАРЄ у Страсбурзі. Його підтримали 87 депутатів.


Резолюція наголошує, що депортація та вивезення українських дітей підпадають під дію Конвенції про геноцид 1948 року. Зазначається, що країна-агресор повинна негайно зупинити примусове переміщення та депортацію українських дітей, а також припинити надавати їм громадянство РФ.


Крім того, ПАРЄ закликала негайно допустити до вже переміщених дітей представників ООН та МКЧХ і забезпечити їхнє безпечне повернення. Також зазначається, що згідно з нормами міжнародного гуманітарного права примусова депортація – це ознака геноциду. Усі такі випадки мають розслідуватися, а причетні – понести відповідальність.


Президент України Володимир Зеленський у своєму традиційному зверненні привітав рішення ПАРЄ і додав, що воно суттєво допоможе роботі щодо притягнення Росії до відповідальності саме за геноцид нашого народу. Зеленський також зазначив, що достеменно відомо про майже 20 тисяч дітей, які були вивезені до різних регіонів Росії. Це офіційно встановлені випадки. Але таких дітей може бути значно більше.


Нагадаємо, що в березні Палата попереднього провадження ІІ Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт президента РФ Володимира Путіна і уповноваженої з прав дитини РФ Львової-Бєлової за вчинення ними воєнних злочинів у вигляді незаконної депортації та переміщення дорослих та дітей з окупованих територій України до РФ. Більше про це тут.


Справжні злочини псевдочиновників


Чималу роботу провели і українські журналісти, аби встановити ланцюжок викрадень та перевезень українських дітей в ерефію. Серед них “Українська правда” називає такі відомства: "служби у справах дітей" окупованих Росією територій, "дитячі омбудсмени", "міністерства освіти, молоді й спорту".


Ця вертикаль дає зрозуміти, що маленькі українці опиняються по той бік кордону не випадково і це не поодинокі випадки. Далі наводимо прізвища, які вдалося встановити репортерам – аби в міжнародному суді опинився не лише путін, а і всі адепти злочинного режиму.


У Криму освітянами керує українка Валентина Лаврик, в так званій "ДНР" – Ольга Калударова, в так званій "ЛНР" – Іван Кусов, в окупованій частині Херсонської області – Михайло Родіков, Запорізької – Олена Шапурова. Службу дітей "ДНР" очолює Світлана Майборода, в Криму – Анастасія Омельченко.


"Міністерства молоді й спорту" окупованих територій очолюють відповідно – Олександр Громаков, Дмитро Сидоров, Ельвіра Вітренко, Антон Тицький. Дитячим омбудсменом окупованого Криму є Ірина Клюєва, в "ДНР" – Дар'я Морозова, "ЛНР" – Інна Швенк.


У "ДНР" мінсоцом керує Денис Стрельченко, в "ЛНР" – Світлана Малахова, в окупованій частині Запорізької області – Євгеній Маркелов, на Херсонщині – Алла Бархатнова, в Криму – Олена Романовська, РФ – Антон Котяков.


В адміністрації Путіна "вихованням дітей" опікується колишня представниця "Росмолоді" Ірина Плещева.


Не відбувається цей процес без сприяння керівників окупаційних адміністрацій захоплених Росією українських територій: Сергія Аксьонова, Леоніда Пасічника, Дениса Пушиліна, Володимира Сальда, Євгена Балицького.

Питанням дітей на окупованих територіях опікуються й так звані меценати: православний олігарх Росії Костянтин Малофєєв. Він та його "Фонд святителя Василия Великого" є співавтором проєкту "Счастливое детство". У 2014 він фінансував підрозділи терористів на кшталт Ігоря Гіркіна, йдеться у розслідуванні УП.


Про допомогу українським дітям регулярно звітує і фонд мами Рамзана Кадирова Аймані Несієвни Кадирової. За сприяння Кадирова та Львової-Бєлової під Грозним було створено табір для "перевиховання дітей з нових територій РФ". Туди направляють тих, хто активно протидіє спробам русифікації.”


Куди звертатися?


ГО “Антикорупційний штаб” продовжує збір інформації про воєнних злочинців – колаборантів та окупантів для внесення у базу Реєстру воєнних злочинців, створеного разом з журналістами “Слідство.Інфо”.


Ми бачимо і розуміємо роль державних зрадників та колаборантів у співпраці з ворогом та російськими військовими, а відповідно фіксуємо тих, які стають співучасниками злочинів під час воєнного стану. Маєте більше інформації — надішліть нам.
Немає коментарів: