четвер, 23 березня 2023 р.

ЄС підтримує енергофронт України: програма обміну ламп триватиме за оновленою логістикою
Від старту 31 січня 2023 року впроваджуваної Урядом та Європейським Союзом Всеукраїнської програми безкоштовного обміну ламп розжарювання понад 3 мільйони українців скористалися можливістю замінити застарілі енергоємні лампи на енергоощадні.Через реєстрацію у застосунку «Дія» (23%) та вільний обмін (77%) вони отримали більше 14 мільйонів LED-ламп. Обмін здійснюється через відділення Укрпошти у 23 000 населених пунктів, включаючи деокуповані території та прифронтові регіони України.

В пікові дні кількість обмінів, зафіксованих у відділеннях Укрпошти, сягнула 550 000. В такий спосіб українці долучились до підтримки енергофронту України та сприяючи забезпеченню балансу енергосистеми країни в складний зимовий час в умовах атак РФ на об’єкти критичної інфраструктури країни. Дякуючи зусиллям ЄС, України та українців вдалося завадити намірам агресора перетворити темряву й холод на зброю й уникнути блекауту.

Але обмін ламп триває, і станом на 22 березня в усіх населених пунктах сумарно доступно ще 11 млн ламп, які можуть забезпечити ощадним освітленням біля 2,2 млн домогосподарств.

Зважаючи на динаміку попиту і для забезпечення безперервної доступності ламп для обміну, від 22 березня поступово скорочуватиметься кількість відділень Укрпошти та, відповідно, населених пунктів, де обмін буде можливим. В найвіддаленіших селах, які долучилися до програми нещодавно, обмін триватиме до кінця квітня. А вже з 1 травня обміняти старі лампи розжарювання на світлодіоди можна буде у 23 відділеннях Укрпошти в містах-мільйонниках та обласних центрах, де зберігаються найвищий попит і потреба. Для прикладу, кількість ламп, які обміняли мешканці Київщини, стрімко наближається до позначки 2 млн, Дніпропетровщини – 1, 4 млн, Львівщини – 1,1 млн, Харківщини - 860 тис., Одещини - 810 тис., Вінниччини - 730 тис., Черкащини – 510 тис.

Українцям, які хочуть зробити попереднє замовлення ламп, варто перевірити, чи представлене їхнє відділення Укрпошти у переліку доступних відділень у застосунку Дія. Якщо відділення є у списку, мешканці міст, смт, та сіл, у яких наявні автоматизовані відділення Укрпошти, зможуть зареєструватися, подати заявку й обміняти лампи, коли вони надійдуть саме у це відділення. Для обміну до 5 ламп старого зразка з будь-яким цоколем на таку ж кількість LED-ламп потрібно мати при собі паспорт, РНОКПП та лампи. Перевірити наявність відділень, в яких можливо здійснити обмін ламп, можна у застосунку Дія або на сайті Укрпошти в розділі «Новини».

Для тих хто вже зробив замовлення у застосунку Дія, лампочки будуть доступні у всіх відділеннях Укрпошти по всій країні до 28 березня. Без попереднього замовлення лампочки також можуть видати, якщо вони є в наявності.

Замінивши застарілі лампи на енергообщадні, кожна родина може увосьмеро зменшити споживання електричної енергії, а економія від експлуатації 14 млн ламп, які вже обміняли, прирівнюється, приблизно, до потужності роботи Київської ТЕЦ-5.

Програма Обміну лампочок підтримана Європейським Союзом у відповідь на заклик Президента Зеленського та реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» в усіх регіонах України, крім зони бойових дій та тимчасово окупованих територій. Програма, фінансована ЄС, є складовою підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту.


Немає коментарів: