субота, 11 березня 2023 р.

Український інститут національної пам'яті продовжує збір свідчень про людяні та мужні діяння під час війниПісля 24 лютого 2022 року поряд із відчайдушним героїзмом військових інформаційний простір був сповнений розповідями про цивільних українців, які в надзвичайно складних обставинах широкомасштабної агресії та окупації демонстрували мужність і людяність.

Памʼятаємо, як мирні жителі голіруч зупиняли військову техніку
окупантів, як ризикували життям, щоб передати інформацію нашим воїнам чи врятувати життя інших, як херсонці та енергодарці виходили на протести перед озброєними росіянами – і це лише кілька прикладів.
Важливо, щоб після перемоги у війні з російським агресором, в історії були зафіксовані не лише воєнні злочини окупантів та спричинені ними трагедії, а й вияви людяності та мужності українців, які зміцнюють наше суспільство.

Тому в перші роковини широкомасштабного вторгнення РФ Український інститут національної памʼяті започаткував збір свідчень (інформації) про праведні (людяні) та мужні діяння, здійснені під час російсько-української війни.

УІНП бере до уваги весь період війни, починаючи з 2014 року. Йдеться про факти допомоги, порятунку та мужніх вчинків, здійснених цивільними на окупованій чи прифронтовій території.

На першому етапі проєкту Інститут збиратиме, аналізуватиме,
систематизуватиме та зберігатиме ці історії. Також передбачається оприлюднення зібраних матеріалів (за згодою).

Правила подачі матеріалу – читайте за посиланням
https://uinp.gov.ua/pres-centr/novyny/uinp-ogoloshuye-zbir-svidchen-pro-lyudyani-ta-muzhni-diyannya-pid-chas-viyny?fbclid=IwAR1Hj2woGp46JLHblsYFltQnnSJMShNa4i4QAujXHilJWgWRcQINqaFyTsQ.


Немає коментарів: