![](https://sudreporter.org/wp-content/uploads/2023/01/055893d4-945c-4342-b021-10cc8a8d3348_1_201_a.jpeg)
Приморський райсуд міста Одеси почав розглядати по суті справу експрокурора Миколаївської окружної прокруатури Геннадія Германа.
Про це повідомляє «Судовий репортер».
У судовому засіданні 16 січня Герман на запитання суду відповів, що вину не визнає і показання буде давати після допиту свідків.
![](https://sudreporter.org/wp-content/uploads/2023/01/770f4b89-73eb-4b97-a792-f5b2f48e5a9a.jpeg)
Суд вирішив розпочати із дослідження документів, потім розглянути речові докази, після цього допитати свідків і обвинуваченого. За такий порядок попередньо висловилися і обвинувачення, і захист.
Водночас прокурор Олександр Чокля повідомив, що перший том доказів містить охоронювану законом таємницю — службову інформацію та відомості про особисте життя обвинуваченого. На уточнюючі запитання судді прокурор визнав, що не всі документи із першого тому є таємними.
Суддя пояснив, що буде визначено окреме засідання, яке проведуть у закритому режимі і прокурор надасть документи, які не мають розголошуватися.
![](https://sudreporter.org/wp-content/uploads/2023/01/305314cb-ff00-44f8-8c15-8d33e27cbd1e.jpeg)
Тому прокурор узявся оголошувати процесуальні документи, що стосуються початку і перебігу досудового слідства: затримання і оголошення підозри, протоколи обшуків вдома і на робочому місці, судові рішення щодо запобіжного заходу і відсторонення від посади, документи про залучення захисників і продовження строків досудового слідства та інше.
Речовими доказами на досудовому слідстві визнані: ноутбук, мобільний телефон із сім-картою, два флеш-накопичувачі, один із яких має маркування «ЄРДР», переносний жорсткий диск.
Згодом у суді мають також переглянути відеозаписи обшуків. Їх повна тривалість складає декілька годин і на захист наполягає на їх повному відтворенні, кажучи, що там зафіксовані деякі порушення у діях слідчих.
Всього прокурорів має вісім томів письмових матеріалів. Суддя Віктор Попревич закликав прокурора надавати суду саме докази вини, а не просто документи.
«З восьми томів, може, буде три томи максимум письмових доказів, а то все — документи. Не затягуйте. Дайте нам докази, щоб ми бачили», — зауважив Попревич.
Але прокурор не погоджується і вважає, що подані ним документи важливі.
Нагадаємо, що в попередньому засіданні оголосили обвинувальний акт.
Обіймаючи посаду прокурора Миколаївської окружної прокуратури, Герман в умовах війни начебто передав представникам Росії інформації про місця розташування органів влади, місцевого самоврядування, підприємств, військових частин та інших об’єктів, що мають важливе господарське чи оборонне значення з метою ослаблення держави, вчинення вибухів, підпалів та інших дій, спрямованих на масове знищення людей чи завдання шкоди їхньому здоров’ю.
![](https://sudreporter.org/wp-content/uploads/2023/01/2851ec91-099b-46f5-95bb-6ac6464fc261_1_201_a-614x602.jpeg)
Герман обвинувачення у державній зраді називає необґрунтованим. Він не заперечував факт передачі інформації, але повідомив, що надсилав її блогеру, якого «знайшов в інтернеті з метою об’єктивного висвітлення ситуації, що відбувається в Україні».
Нагадаємо, що раніше суд планував слухати справу закрито, щоб запобігти розголошенню інформації, що може зашкодити національній безпеці і вплинути на перебіг бойових дій. Вказувалося на необхідність захистити персональні дані українських військових, рятувальників і правоохоронців у Миколаївській області, особливості їхньої роботи у регіоні та ін.
Однак на публічності наполягли родичі військових, які загинули на Миколаївщині, коли Герман очолював прокуратуру і, за версією обвинувачення, вів підривну діяльність.
![](https://sudreporter.org/wp-content/uploads/2023/01/b385ca4a-2e1e-44c1-8c44-736889a24b43-802x602.jpeg)
Люди із портретами загиблих військослужбовців регулярно з’являються на судові засідання як вільні слухачі. Офіційно потерпілих у справі немає.
Відомо, що до суду надходило три заяви про визнання потерпілими. Але суд у їх задоволенні відмовив. Мотиви рішення суду поки що не оголошувалися.
«Судовий репортер»
Немає коментарів: