суботу, 28 січня 2023 р.

На Миколаївщині до суду направили майже 90 справ колаборантівУ 2022 році в Миколаївській області скерували до суду 82 кримінальні справи щодо колаборантів. Ще 7 справ було передано у 2023 році.

Про це свідчить інформація, яку Миколаївська обласна прокуратура надала у відповідь на запит «НикВести».

Мова йде про статті Кримінального кодексу:114-2 (Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану);
436-2 (Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників);
111 (Державна зрада).

Відзначається також, що у 2022 році суд виніс вироки по семи таких справах. У 2023 році, станом на кінець січня, відповідних вироків ще не було.

Нагадаємо, у Центральному районному суді Миколаєва відбулось підготовче судове засідання за обвинуваченням херсонського колаборанта Кирила Стремоусова. У суді прозвучало, що на засідання обвинуваченого викликали шляхом публікації відповідного оголошення в газеті «Урядовий кур’єр».

Кирило Стремоусов — херсонський блогер-колаборант, який активно підтримував російську окупацію Херсонщини. Називав себе «русским», що багато років «страждав» від «нацистів» та «провокацій СБУ».

На початку березня 2022-го Стремоусов інсценував допит «українського активіста» і поширив відео із його зйомкою, аби створити видимість, що на мітинги проти російської агресії херсонці виходять не добровільно, а під тиском Служби безпеки України. Тоді ж, у березні 2022 року, Херсонська прокуратура оголосила Стремоусову підозру у держзраді. Проти нього запровадили санкції США.

Російські пропагандисти 9 листопада повідомили про смерть Кирила Стремоусова. Деякі російські телеграм-канали написали, що він загинув у ДТП біля Генічеська.Юлія Ткач.


Немає коментарів: