середа, 2 листопада 2022 р.

Театру, загартованому часом – 95!1 листопада 2022 один з найстаріших театрів України – Миколаївський національний академічний український театр драми та музичної комедії відзначає свій ювілей – 95 років.

За роки свого існування він пройшов тривалий шлях трансформацій: ТЮГ (1927), Муздрам театр (1959), Театр драми та музичної комедії (1981). Змінювалася назва, репертуар, трупа, проте залишилось головне – віддане служіння нашій громаді.

В історії театру були і сумні сторінки: пожежі, тривалий ремонт, робота без власного сценічного майданчика. Проте театр вистояв, впорався з усіма викликами та у 1994 році відкрив омріяну відновлену будівлю. Командою на чолі з директором-художнім керівником, н.а. України Миколою Берсоном було розбудовано матеріально-технічну базу, створено різножанровий репертуар та в результаті у 2001 першим з обласних театрів України ми отримали статус академічного, а в 2021 – статус національного.

Та все ж головне – глядачі, які палко підтримують наш творчий колектив (про що свідчать постійні аншлаги на обох сценах протягом вже чверть століття). Ми пишаємось, що сьогодні театр відвідує вже третє покоління миколаївців. Це стало можливим завдяки наполегливій праці сотень митців (режисерів, художників, композиторів, музикантів, акторів, вокалістів та артистів балету), які вкладали свою душу і талант в улюблену справу.

Театр, загартований часом, продовжує активно працювати. Навіть у прифронтовому Миколаєві з березня по жовтень було створено 9 вистав (3 на великій сцені – “Тартюф” Мольєра, “Труфальдіно з Бергамо” К.Гольдоні, “Квітка на три місяці” О.Миколайчука; та 6 – на малій сцені).

Працівники театру захищають Україну в лавах ЗСУ та Нацгвардії, займаються волонтерською діяльністю, виступають у госпіталях та перед переселенцями, працюють над новим виставами.

І звичайно, наш творчий колектив працює задля Перемоги і з нетерпінням чекає на зустріч з нашими улюбленим глядачем. Віват театр!

Віват глядач! Віват артист!


Немає коментарів: