понеділок, 3 жовтня 2022 р.

Поляк Петро Палінський започаткував акцію «Подаруймо українським дітям велосипед»Понад 200 велосипедів подарував українським дітям волонтер із польського міста Ольштин Петро Палінський. Ця ідея з’явилася, коли він у квітні 2022 року підвозив із польсько-українського кордону жінку з дитиною.

Вони втратили житло й нічого не змогли взяти з України, окрім невеликої валізи. Хлопчик розповів, що найбільше сумує за своїм велосипедом. Я захотів допомогти цій дитині. Написав оголошення в Фейсбуці. Люди одразу віддали мені 15 велосипедів. І відтоді досі продовжують це робити, - розповів Петро Палінський.

Батько Петра Вітольд Палінський допомагає ремонтувати велосипеди. Також до акції приєдналися чимало волонтерів. У тому числі, скаутка Дорота Лімонтас та представники Федерації громадських організацій FOSа.

Якщо люди мають зламаний велосипед, або такий, яким давно не користуються, то представники Федерації FOSа допомагають ці велосипеди перевозити до пана Петра. Він дарує їм нове життя й радісні емоції дітям, - сказала представниця Федерації FOSа Моніка Хаусман-Пнєвська.


Якщо українці звертаються до Петра Палінського з проханням подарувати їм велосипеди, він не запитує, з якого регіону й коли вони приїхали, або які доходи в їхньої родини.Велосипеди справді просять різні люди. Хтось приїхав до Ольштина, бо ракетами знищили їхній будинок. У когось на війні загинули родичі. У інших – чоловіки працювали й мали житло в Ольштині, тому мами з дітьми сюди переїхали з регіону, який не так часто обстрілюють, як, наприклад, Миколаїв. Але Петро дарує велосипеди всім, хто звертається. Бо якщо люди просять, отже, потребують, - розповіла представниця Федерації FOSа Моніка Хаусман-Пнєвська.


11-річний Михайло Хода з Миколаєва один із учасників акції, хто отримав у подарунок велосипед у вересні.


У той день я повернувся зі школи й мама сказала, що пан Петро написав їй повідомлення, що має для мене велосипед. Йому про те, що я мрію про велосипед, розповіла українка Ольга Александрова, з якою мама познайомилася тиждень тому. Я спочатку не міг повірити, що це правда. Коли побачив велосипед, то заплакав. Бо такий самий у мене залишився вдома. Я дуже вдячний і дуже щасливий, - розповів Михайло Хода.


Тетяна Бакоцька.


Немає коментарів: