неділю, 23 жовтня 2022 р.

Одеська виставка сучасного мистецтва "Нащадки"Даний проект спільної виставки під назвою «Нащадки» зародився внаслідок багатьох років дружби та спілкування художників, яких поєднує любов до різних стилів та жанрів сучасного мистецтва. Ми представляємо товариство, яке було започатковано нашими батьками – творцями, але батьками не в біологічному сенсі, а в сенсі сприйняття величезного світу, яким є живопис у його найширшому та найскладнішому прояві. 
Ми – група дуже різних художників, яких поєднує одна ідея про те, що живопис, як вид мистецтва та форма людської діяльності може і сьогодні дієво перетворювати цей світ на краще та допомагати звичайним людям, а не лише професіоналам-художникам, глибше та багатше сприймати та розуміти це життя як прекрасну реальність, дану нам великим Творцем – Богом. Ми вдячні Йому за те, що наші дитинство та юність пройшли у нашій улюбленій Одесі, і ми всі свого часу здобули художню освіту та росли, як художники, вбираючи великі традиції південної школи живопису та зразки чудової творчості корифеїв одеського нонконформізму, а також інших художників.


Сучасне мистецтво в постмодерністському світі це дуже складне явище, тому що точка дотику сучасного мистецтва лежить у площині між минулим, сьогоденням і майбутнім, і тому сучасне мистецтво базується, з одного боку, на всьому мальовничому просторі традиції та концепцій минулого, а з іншого, воно заглядає у майбутнє, намагаючись передбачити тенденції та перебіг розвитку світоглядів майбутнього.


У цьому складному постмодерному світі все ускладнюється зв'язком мистецтва з віртуальною реальністю, яка зараз розвинена повсюдно і надає величезний вплив на формування свідомості сучасних людей.


Культурологи та теоретики мистецтва стверджують, що мистецтво в постмодерністському світі знімає напругу між авангардом і традицією, воно лояльне та уважне до всіх часів та стилів. Художник при цьому, як сенсор-деміург пропускає через себе різні потоки краси та божественної енергії, не завжди навіть усвідомлюючи їхнє значення. Це може бути іронія чи серйозний погляд, глибоко і ретельно розроблені образи чи випадкові та швидкі барвисті сплески у техніці а-ля прима, головне, щоб це було щиро і тоді це мистецтво має право на існування та захоплення.


Так чи інакше ми хочемо представити на суд глядачів ті зразки художніх творів, які на наш погляд можуть бути цікавими для людей і допоможуть їм краще та радісніше сприймати це життя у наш непростий час.


Немає коментарів: