пʼятницю, 9 вересня 2022 р.

Неприязні стосунки з сусідом стали причиною звинувачення у вбивстві
Що робити якщо тривалі неприязні стосунки з сусідом стали причиною звинувачення у вбивстві. Саме це сталось з Оксаною.

Пан Андрій працював разом з чоловіком пані Оксани та був другом сім’ї. На жаль, коли Андрій почав жити зі своєю співмешканкою, яка розпускала плітки про Оксану, стосунки між друзями зіпсувались. Між самим співмешканцями відносини теж не ладились, оскільки пані Оксана неодноразово чула як вони вживали алкоголь, сварились та бились.

В той трагічний вечір, пані Оксана зустріла Андрія біля магазину та між ними почалась сварка, після чого він штовхнув Оксану, а вона зачепила його обличчя та розбила ніс, хоча і було низького зросту. Після цього вони більше не бачились, а на наступний день пані Оксана дізналась про те, що її звинувачують у вбивстві Андрія.

Регіональним центром з надання БВПД в Одеській області на стадії судового розгляду був призначений адвокат, який надає безоплатну вторинну правову допомогу Віктор Чугунов. Перед цим у пані Оксани був адвокат за договором, який не зміг їй допомогти.

Ознайомившись з матеріалами справи Віктор Чугунов виявив численну кількість порушень зі сторони слідства під час проведення процесуальних та слідчих дій.
Взявшись за справу, він почав боротися за законність і справедливість. Адвокат у судових засіданнях, неодноразово звертав увагу суду, що проведення слідчого експерименту було з низкою недоліків та виправлень. Наприклад до проведення слідчого експерименту не були залученні судовий експерт та статист зросту і статури пані Оксани, що є важливим.

«У кримінальній справі не було жодного законного доказу причетності пані Оксани до вбивства. Обвинувачення ґрунтувалось, здебільшого, на свідках очевидиці, а саме співмешканки пана Андрія. Показання розходились з фактами, наприклад те, що ніхто з сусідів, окрім співмешканки, не чув подій злочину, хоча всі вікна та двері влітку були відчинені, опис знаряддя вбивства не відповідав дійсності. Було встановлено про велику кількість крові на місці події, яка свідчить про інтенсивну кровотечу у пана Андрія, але на тілі та одязі пані Оксани були лише декілька крапель крові на взутті не встановленого походження. Пан Андрій був вдвічі важчий та майже на 40 см вищий за пані Оксану, і вона ніяким чином не могла нанести йому поранення в області шиї. У справі проведено безліч експертиз, жодна з яких не свідчить про причетність жінки до вбивства», - розповідає адвокат.

Відповідно до КПК України ніхто не зобов’язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи.

Суперечності та недоліки, які містяться в доказах сторони обвинувачення призводять до сумніву, що злочин скоєний пані Оксаною, а будь-які сумніви щодо доведеності вини клієнта тлумачаться на його користь.

Так, протягом розгляду справи в суді адвокат, який співпрацює з системою БПД Віктор Чугунов довів, що докази, надані стороною обвинувачення є недостатніми для прийняття рішення про визнання пані Оксани винуватою у вчиненні злочину.

Тому, рішенням Іллічівського міського суду Одеської області пані Оксана була визнана невинуватою у вчинені злочинну.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень №501/4151/19

Немає коментарів: