понеділок, 30 травня 2022 р.

Морські купання перенесено на "після перемоги"

 


Сьогодні морські ОТГ Миколаївщини - Очаківська, Чорноморська та Куцурубська попередили земляків, що повноцінного курортного сезону на “пісочку” цього літа не буде. Головна причина - плаваючи міни, що їх в кількості більше як 400 розкидали вздовж українського берега Чорного моря рашисти. 

Це саме очікує одеситів та гостей південної Пальміри.

Головна припона, щоб почати курортний сезон:

“Це міни, які росіяни розкидали в Чорному морі. Вони офіційно це визнали, понад 400 штук розкидали. Вони не знають, де вони, та й ми не знаємо, де може прибити до берега”, – повідомив радник голови Одеської військової адміністрації Сергій Братчук.

Сезон очікується, але у скороченому форматі.

Люди вже почали рватися до моря, щоб отримати порцію травневої засмаги – поки сонце не так сильно припікає. Військові постійно закликають людей не йти на пляжі та не підходити до води через мінну небезпеку, тож цього року війна може залишити Одесу без туристів, а місцевих бізнесменів – з порожнім гаманцем.В Україні триває війна. Загроза висадки морського десанту на узбережжі зберігається. З початком бойових дій пляжі в Одесі замінували, тож перебування на береговій лінії може коштувати життя. Наприклад, днями впритул до узбережжя викинуло дві ворожі міни. Наступного дня сапери підірвали їх на місці.

Військові нагадують, що крім протитанкових мін на березі встановили й протипіхотні, які реагують на пішоходів.Тож, ймовірно, купатися і засмагати на пляжах цього літа одесити не будуть.

“Щодо курортного сезону, якщо коротко говорити: після перемоги. Але після перемоги потрібно буде зробити дуже багато роботи, щоб провести протимінні заходи, розмінувати узбережжя. Ми ж говоримо не тільки про пісок та пляжі, є ще й море. І там не лише наші міни, а й ті міни, які розкидала росія, щоб блокувати наші порти”, – розповів Братчук.Попри заборону

Однак часто попереджувальні таблички “заміновано” не лякають одеситів. Хтось засмагає, а хтось шукає скарби з металошукачем. На світанку на пірсі можна зустріти рибалок, які полюють за бичком. Але порушників правил можна зустріти не всюди.

Вранці люди приходять, і багато. Ми бачили, як купалися у морі навіть. Просто обходять стороною таблички і йдуть на пляж. Кілька разів військові затримували таких порушників. 

.

"Є в Одесі "когорта безсмертних", яких вже втомилися хапати за руки, щоб вони не ходили на пляжі та не робили там селфі чи щось таке. Адміністрація не бажає чекати, поки когось вб'є чи скалічить міною. Тому будуть впроваджені більш жорстокі обмеження, щоб люди на пляжі не ходили. Крім тих мін, що закладалися на пляжах для запобігання десанту, є ще ті, що плавають в морі та їх виносить на берег", -- зазначив Сергій Братчук.

Підприємці все одно готуються

І хоча цьогоріч Одеса, як і весь регіон, замість туристів приймає переселенців із сусідніх областей – Миколаївської та Херсонської, місцеві бізнесмени не втрачають надії заробити гроші на відпочивальниках цього літа. Літні майданчики багатьох кафе на узбережжі вже пофарбовані та відкриті, проте в деяких закладах досі заколочені двері. Вільних столиків у кафе в місті та біля пляжів багато, на вихідних відвідувачів було трохи більше. Працівники відомих нічних клубів роблять прибирання прилеглої території – фарбують лавки і бордюри, а також миють фасад.Чимало людей приходять помилуватися морем на Ланжерон. Там є дерев'яний настил, по якому ходити зараз не заборонено. Кафе і хот-дожні на цьому пляжі відкриті круглий рік, тому готувати до літа майже нічого. На ранішнє шоу в дельфінарії була навіть помічена велика черга посеред тижня. Вже запрацювали і сезонні кіоски з морозивом. Отже, якщо прийти на Ланжерон – можна на декілька хвилин забути, що в країні війна. Повертають в реальність хіба що протитанкові їжаки, які видніються на горизонті.


Не вдасться також прогуляться Приморським бульваром, з якого відкривається пейзаж на морський вокзал та порт. Він зараз прихований за надійно укріпленими блокпостами.


В.Головченко, фото автора.

Немає коментарів: