четвер, 9 грудня 2021 р.

Відбулась презентація дослідження «Медіавідкритість судів України-2020»
7 грудня відбулася презентація дослідження «Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників і працівниць судів України, 2020 рік». Дослідження підготовлено ГО «Вектор прав людини» у співпраці з Фондом імені Фрідріха Еберта в Україні та за підтримки Ради суддів України, Вищої ради правосуддя, Національної школи суддів України. Загалом у опитуванні взяло участь 229 судів із 676 наявних на підконтрольній території України, що становить 34%. Серед них – Верховний Суд, Вищий антикорупційний суд України, 28 апеляційних та 199 місцевих судів.

Голова Ради суддів України Богдан Моніч зазначив, що «Медіавідкритість судів України» є щорічним і відбувається вже вчетверте. «Безумовно, ми можемо порівняти що було раніше, в якому напрямку ми рухаємось, де в нас є недоліки. Такі звіти, я впевнений, дадуть змогу нам розвиватись в такому напрямку, щоб судова гілка влади комунікувала з суспільством належним чином» - вважає пан Богдан Моніч. Також від Ради суддів України виступили Олександр Сасевич, Голова Комітету Ради суддів України з питань співпраці з ЗМІ, державними та недержавними органами та організаціями, який відмітив важливість посади прессекретаря(-ки) та Ольга Какауліна, речниця пресслужби Ради суддів України, які закликали органи судової влади та самоврядування до співпраці з метою напрацювання «політики єдиного голосу» судової влади».

Олена Давліканова, проєктна координаторка Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, розповіла про досвід співпраці з ГО «Вектор прав людини» у сприянні комунікаційній діяльності судів. Говорячи про «Медіавідкритість судів України-2020», вона відзначила: «Такі щорічні звіти допоможуть показати, в тому числі і міжнародним партнерам, що судова гілка влади відкрита, що є співпраця, що є спілкування з громадянами і громадянками. Тому я вам всім щиро дякую і вважаю, що це наш спільний внесок у розбудову України і у її співпрацю на міжнародній арені.».

Говорячи про дослідження «Медіавідкритість судів України», Ірина Тартачник, головна спеціалістка відділу комунікаційної діяльності (пресофіс Вищої ради правосуддя), зазначила, що це дослідження можна сміливо назвати настільною книгою для пресслужбою, адже за його допомогою можна не лише аналізувати власну роботу, але й надихатись найкращими практиками колег з інших судів.

Головна спеціалістка відділу науково-методичного забезпечення діяльності судів та органів суддівського врядування Національної школи суддів України Ольга Кузьміна відзначила, що для судової гілки влади «дуже важливо мати інституційну пам'ять і це прекрасно, що усі ми періодично збираємось, щоб «звірити комунікаційний годинник судової влади».

Сама презентація звіту «Медіавідкритість судів України-2019» відбувалась онлайн. Участь взяли 163 людини – представники/ці судів, органів судової влади та самоврядування, засобів масової інформації, громадянського середовища та інші.

Презентували звіт його співавтори - Валерія Рибак, директорка ГО «Вектор прав людини», та Назарій Боярський, член Правління ГО «Вектор прав людини». Ними було представлено основні дані, висновки та рекомендації із кожного розділу звіту. Звіт розкриває такі важливі аспекти комунікаційної діяльності судів як: організація роботи комунікаційної команди суду, приміщення суду, вебсайт суду, присутність суду в соціальних мережах, трансляції судових процесів технічними засобами судів, організовані судом заходи та активності, комунікація судів під час пандемії COVID-19, підвищення рівня компетенції.

Ознайомитись із звітом «Медіавідкритість судів України – 2020» можна тут: http://hrvector.org/zviti/21-12-06-2020

Переглянути запис презентації звіту «Медіавідкритість судів України – 2020» можна тут: https://youtu.be/n-uP8MEVkEEНемає коментарів: