середа, 13 жовтня 2021 р.

Присвята до Лесіного ювелею в Одесі
15 жовтня о 15:00 в Одеському літературному музеї відбудеться серія подій присвячених святкуванню 150-річчя від дня народження Лесі Українки.


15:00 (галерея) – Відкриття виставки"Леся Українка. Виставка до ювілею. Присвята". Разом з Музеєм книги і друкарства України.

Що змінює черговий ювілей давно померлої людини в житті нині живих? Навіщо ми їх святкуємо? Зокрема, навіщо відзначаємо 150 років з дня народження Лесі Українки? 
Чому саме її портрет винесено на купюру в 200 гривень, і він же виринув серед графіті під час подій Революції Гідності на вул. Грушевського? Чому саме її «Лісова пісня» успішно інтегрувалася не лише в високу, а і в масову культуру України? Якими є наші відповіді на ці питання та що ми усвідомлюємо про особистість ювілярки? Навіщо нам це усвідомлювати – як це впливає на наше власне життя?


Запрошуємо поміркувати над цими чи над будь-якими власними запитаннями в процесі розглядання експонатів зі збірки Музею книги і друкарства України (м. Київ): рідкісних видань поезій Лесі Українки 1918, 1923, 1943, 1945 рр. та графічних робіт, присвячених поетесі та її творчості видатних українських художників-графіків Михайла Дерегуса, Володимира Василенка, Василя Перевальського, Людмили Мітченко, Василя Лопати, Надії Лопухової, Василя Чебаника.

А також в межах проекту пройде виставка сучасного візуального мистецтва знакових одеських мистців.

На виставці представлені мистецькі твори:

Валерія Басанця, Луки Басанця, Наталії Бережної, Дмитра Величка, Анатолія Горбенка, Сергія Зайця, Валентина Захарченка, Оксани Здоровецької, Віктора Ігнатьєва, Тетяни Іщенко, Олександра Карпушкіна, Олександра Коваля, Сергія Лозовського, Віктора Маринюка, Ігоря Марковського, Тетяни Маслової, Петра Нагуляка, Анни Носенко, Бориса Рум’янцева, Микити Рум’янцева, Дениса Савченка, Сергія Савченка, Василя Сада, Клима Степанова, Миколи Степанова.

Також в експозиції виставки буде представлений проект пам’ятника Лесі Українці, відомого одеського скульптора, Миколи Худолія.

Запрошуємо створити власний метод поєднання з виставкою – і поділитися потім з нами та друзями знахідками від цієї пригоди.

15:30 (Золотий зал) – Конференція та презентація книги «Леся Українка і Одеський культурний простір в текстах одеських діячів».

…Постать Лесі Українки залишила настільки зворушливий слід в Одесі, що й дотепер відчутна магія її особистості, яка певним бризом українського елітного подиху, наповнює одеський ‘’аркадійський’’ простір… - Простір цивілізаційної межі між транзитною зоною моря та степом, цією скринею, у якій накопичено багатьма тисячоліттями безцінні скарби етнокультурних архетипів…

Прагнення мислити себе органічною частиною цілісного українського, історично- культурного простору, явилось стимулятором діалогу українських культурних еліт, Західної України та Великої України… Знак долі - в усвідомленні особистістю місіонерського призначення своєї природи, яку живить великий план буття, наповнений тисячами років надій, сподівань у радикальних змінах, що їх потребує омріяний образ вільного українського простору…


Куратор проекту, художник Сергій СавченкоНагадуємо – відвідувачі музею зобов’язуються неухильно дотримуватися всіх санітарно-епідеміологічніх правил: масочного режиму, соціальної дистанції, дезінфекції рук.

 
Немає коментарів: