пʼятниця, 6 серпня 2021 р.

ЄС та ЄБРР сприяють розвитку ринку екологічних автомобілів в Україні
Провідний автомобільний імпортер «Віннер» інвестує в «зелене» розширення


Кредит ЄБРР €20 млн і гарантія ЄС для підтримки імпортера і ритейлера екологічних автомобілів компанії «Віннер» Українська компанія інвестуватиме в центри продажу і ремонту «зелених» автомобілів Пакет фінансування надається у партнерстві з Team Europe
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейський Союз (ЄС) сприяють розширенню ринку екологічних автомобілів в Україні наданням одному з провідних українських автомобільних імпортерів компанії «Віннер» пакету фінансування, що охоплює кредит і гарантію.

ЄБРР надає кредит €20 млн, який доповнить власну інвестицію компанії у розмірі €23 млн у програму екологічного розширення, що містить будівництво нових дилерських центрів «Рено» і «Вольво», а також розширення логістичних потужностей та інфраструктури сервісу і дистрибуції, у тому числі для електромобілів.

ЄС надає гарантію від першої втрати через Європейський фонд сталого розвитку (ЄФСА) для муніципального, інфраструктурного та промислового секторів у рамках Team Europe – спільного підходу Європейського Союзу та його партнерів до реагування на пандемію Covid-19.

Нові дилерські центри будуть спроєктовані відповідно до стандартів екологічного будівництва BREEAM або EDGE, що забезпечить підвищення енергоефективності в компанії. «Зелені» будівлі поки що є рідкістю в Україні – станом на сьогодні існує лише одна будівля з сертифікацією BREEAM на весь сектор ритейлу. «Віннер» буде першим автомобільним дилером в Україні, який отримає сертифікацію за «зеленими» стандартами. Фінансування також допоможе компанії побудувати у Києві перший «зелений» ремонтний центр.

Компанія «Віннер» просуває більш чисті технології та соціально відповідальну корпоративну політику в українському секторі автомобільного ритейлу. З 1992 р. компанія вже інвестувала в Україні понад €100 млн і планує значні нові інвестиції. Вона була першим імпортером і продавцем екологічних автомобілів в Україні та наразі є лідером на цьому ринку. У компанії був проведений «зелений» аудит за кошти Спільного фонду технічного співробітництва Тайваню та ЄБРР та передінвестиційний аналіз за кошти ЄС.

Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне сказав: «Ми дуже раді об’єднати зусилля з ЄС для сприяння розвитку в Україні екологічно свідомого бізнесу з прямими іноземними інвестиціями. Я особливо радий бачити, що компанія розширює діяльність на ринку електромобілів. Завдяки цьому вулиці стануть чистішими, а міста – більш приємними для пішоходів і велосипедистів».

Заступниця Генерального директора Генерального директорату ЄС з питань сусідства та розширення та Голова Групи підтримки України (SGUA) Катарина Матернова сказала: «Європейський Союз радий надати гарантію для цього проєкту ЄБРР у приватному секторі, який дозволить інноваційній українській компанії здійснити інвестиції у «зелене» та стале зростання. Це узгоджується з прогресивним підходом, який Україна обрала згідно з «Зеленим» порядком денним, і який ЄС вітає та підтримує».

Ця інвестиція здійснюється у рамках спільної роботи ЄБРР та ЄС, спрямованої на підвищення конкурентоспроможності компаній та збереження довкілля в сусідніх країнах з ЄС. ЄБРР та інші кредитори з приватного сектору надають з цією метою кредитне фінансування на загальну суму понад €500 млн, тоді як ЄС підтримує ці інвестиції гарантією €100 млн.

Україна є однією з трьох найбільших країн операцій ЄБРР за обсягом інвестицій. Лише за останні два роки Банк виділив €2 млрд для української економіки. ЄБРР фінансує проєкти в секторах інфраструктури, енергоефективності, сільському господарстві та промисловості, а також малий і середній бізнес. Інвестиції поєднуються з підтримкою реформ, які створюють більш сприятливе середовище для ведення бізнесу. Сприяння переходу до більш «зеленої» економіки – один з ключових пріоритетів ЄБРР у країнах, в які він інвестує.
Немає коментарів: