понеділок, 10 травня 2021 р.

Радіопроєкт «Формула толерантності»: подивитися на світ очима іншої людини
Уміння приймати людей такими, як вони є, – це ознака високорозвиненого суспільства. Ніщо так не свідчить про незрілість сприйняття інакшості, як дискримінація, приниження чи цькування. Чимало зрушень в українському суспільстві відбулося за останні роки, та все ж ми крок за кроком лише вчимося приймати та розуміти інших людей. Проєкт «Формула толерантності», який створила Національна асоціація медіа за підтримки Фонду Прав Людини Посольства Королівства Нідерландів, покликаний подолати прірву в сприйнятті інших людей, їхніх виборів, потреб і світоглядів.
«Формула толерантності» – це історії про людей, яких дискримінували, принижували, цькували, але які не здалися і продовжили боротися. А ще – це історії про надію, про прийняття, про вихід. Про мотивацію створення проєкту Катерина М’яснікова, виконавча директорка НАМ, говорить так: «Питання толерантності для нас – це можливість попрацювати над однією з найскладніших та найактуальніших тем для українського суспільства – прийняття інакшості, якою б вона не була: національна, гендерна, політична, релігійна. – І додає: «Мета проєкту – дати можливість слухачам подивитися на ситуацію очима людини, яку дискримінують, помінятися з нею місцями, відчути, як поведінка чи реакція інших впливає та змінює її життя».

За форматом програми «Формула толерантності» – це короткі (до 5 хвилин) радіоісторії, озвучені українськими знаменитостями. НАМ, стратегічним завданням якої є створення якісного медіаконтенту, організувала конкурс для регіональних радіокомпаній. Переможцями стали 5 з них – радіо «Західний полюс» (м. Івано-Франківськ), ТРК «Відікон» (м. Суми), «Блиск 106.6 fm» (м.Чернівці), «СіД FM» (м. Луцьк), «Великий Луг» (м. Запоріжжя). Усі ці компанії отримали грант на виробництво 5-ти оригінальних програм «Формули толерантності» у розмірі 40 тисяч гривень. Окрім того, всеукраїнська радіостанція «Мелодія» створить на безплатній основі 20 випусків програми «Формула толерантності», озвучені голосами Олега Винника, Насті Каменських, Олега Скрипки, Ольги Полякової, Макса Барських, Джеррі Хейл, Таяни, Джамали, Сергія Танчинця, Ірини Білик, Олександра Понамарьова, Alyosha, Тараса Тополі, Дмитра Шурова, Юлії Саніної, Фагота, Надії Матвєєвої, Володимира Остапчука, Олега Собчука, Олексія Мочанова. У підсумку українські слухачі почують 45 програм, з яких на кожній регіональній радіостанції – по 25, а на радіо «Мелодія» - 20. Радіоісторії транслюватимуться по 4 рази на день протягом одного місяця.

У рамках підготовки до реалізації проєкту усі команди пройшли тренінги з чутливої лексики та просування проєкту у соціальних мережах, які НАМ допомагала проводити організація Free Press Unlimited. Як висвітлювати важкі теми, якою лексикою користуватися, щоб не принизити чутливі категорії суспільства та головне – як про тему дискримінації, цькування, насилля говорити у соцмережах, щоб не отримати хвилю нерозуміння та несприйняття – все це учасники обговорили на тренінгах.

Радіоформат для реалізації проєкту вибраний теж не дарма. На думку Катерини М’яснікової, потенціал радіо часто недооцінюють. Натомість саме радіо створене для того, щоб якнайкраще доносити до слухачів життєві історії.

Завдяки радіопрограмам «Формула толерантності» слухачі зможуть підвищити свою обізнаність про етнічну, сексуальну, релігійну та інші форми різноманітності, а також – про необхідність поваги та однакового ставлення до усіх людей. Це будуть глибокі та щемкі історії про дискримінацію, відсутність поваги до особистих кордонів, насилля та приниження жінок та меншин (особливо ЛГБТІ та ромів). Ірина Шуст, креативна продюсерка проєкту, зазначає: «Проєкт «Формула толерантності» цікавий тим, що піднімає гострі соціальні проблеми і змушує дивитись на них під іншим кутом зору». У підготовці програм, як розповідає Ірина, автори передивилися сотні історій, з яких обрали лише кілька десятків найбільш актуальних для українського суспільства.

«Більшість людей страждає від тиску і нерозуміння громади мовчки. Проєкт «Формула толерантності» надав їм голосу», – поділилася своїми враженнями від створення програми «Формулу толерантності» Наталя Агаркова, директорка регіональної радіостанції «Великий Луг». На думку Наталі, проєкт важливий, бо дає картинку внутрішнього стану людей, які переживають тиск суспільства. І це найкраще дає зрозуміти до чого призводять наші дії.

15 травня 2021 року відбудеться одночасна прем’єра проєкту «Формула толерантності» на усіх радіостанціях. Зовсім скоро ми почуємо 45 невигаданих історій, озвучених голосами відомих людей, про щоденну дискримінацію, тиск і насилля. І, можливо, слухачі, які почують ці історії, задумаються, чи не руйнують вони своїми випадково кинутими фразами чи неосмисленими діями чиєсь життя та стануть трохи толерантнішими до інших.


Пресслужба НАМ.


Немає коментарів: