вівторок, 12 січня 2021 р.

Анонсовано ВзаємоДія - національну онлайн-платформу е-демократіїВзаємоДія — цифровий простір, в якому люди вільно комунікують з органами виконавчої влади та долучаються до прийняття рішень на місцевому та державному рівнях. Повинен запрацювати навесні 2021 року.

ВзаємоДія створить можливості

Подавати е-звернення та е-запити на інформацію до органів виконавчої влади та гарантовано отримувати відповідь в особистий кабінет. Ставати рушієм змін у країні, ініціюючи чи підтримуючи петиції до Кабінету Міністрів України.

Відстежувати актуальний статус розгляду електронних звернень, запитів на інформацію та петицій.

Мати доступ до актуальних контактів органів виконавчої влади та публічних звітів можновладців.


Для громадських організацій 

Подавати запити на проведення громадської експертизи діяльності ОВВ та отримувати доступ до її матеріалів.

Брати участь у конкурсах із відбору проєктів інститутів громадянського суспільства, яким надаватимуть фінансову підтримку, відстежувати їхній перебіг.

Для державних службовців

Враховувати вплив від потенційно ухваленого рішення, якщо йдеться про публічні консультації.

Залучати до обговорення більшу кількість експертів та фахівців у конкретних галузях (із доступних у реєстрі).
Залишається тільки побажати не забути весь функціонал "увімкнути", бо проєкт розраховано до 2023 року. Фінансування Швейцарської конфедерації. Над розробкою спільно працюють представники Мінцифри, Секретаріату Кабінету Міністрів України,  Верховної Ради України, Фонду Східна Європа.

Платформа стане складовою Ініціативи «Партнерство “Відкритий Уряд”», єдиним майданчиком, на основі якого можна буде долучитися до обговорення державних рішень.Немає коментарів: